Respawn.pl

Strona główna » Niespodzianka! Ungentium lepsze od PACT-u! MAD Lions nadal bez awansu

Niespodzianka! Ungentium lepsze od PACT-u! MAD Lions nadal bez awansu

Autor: Krzysztof Sarna

Czwartkowe zmagania polskich formacji dobiegły końca. Do zaskoczenia doszło już w pierwszej potyczce, wszak Ungentium okazało się lepsze od MAD DOG’S PACT! MAD Lions nie wykorzystało już drugiej szansy awansowania do Pinnacle Winter Series 2. 

Chyba mało kto spodziewałby się takiego obrotu spraw w polskich derbach, ale Ungentium powoli wyrasta nam na naprawdę waleczny zespół. W czwartek również HONORIS dobrze się spisało, a to dzięki pierwszej wygranej w Malta Vibes Knockout Series 6. 

Konrad “EXUS” Jeńczeń i jego kompani wygrali z PACT-em i to na dwóch mapach! Gracze Vincenta “vinSa” Jozefiaka nie znaleźli sposobu na wybranej przez przeciwników mapie, a więc Duście i ulegli do dziesięciu. Taki sam rezultat miał miejsce zresztą na Nuke’u wybranym przez 58. formację świata. Tak więc Paweł “reatz” Jańczak i jego koledzy odpadli z kwalifikacji do Pinnacle Winter Series 2, podczas gdy Ungentium już jutro zagra o awans z 777.

CZYTAJ TAKŻE: Shroud szóstym streamerem na świecie, który zdobył 10 milionów followersów na Twitchu

HONORIS dobrze rozpoczęło zmagania w Malta Vibes Knockout Series 6. Zespół Filipa “NEO” Kubskiego i Wiktora “TaZa” Wojtasa 2:1 pokonał Nexus. Zawody świetnie rozpoczęły się dla Polaków, którzy wygrali po trudnych bojach Dusta 16:14. Rumuńska formacja postanowiła się zrewanżować na Vertigo i te postanowienia wyszły. Ostatecznym rozdaniem było Inferno, które jednocześnie miało najbardziej jednostronny przebieg. Podopieczni Jędrzeja “Bogdana” Rokity triumfowali do siedmiu i w 1/16 finału turnieju spotkają się z 1shot. 

MAD Lions nie wykorzystało już drugiej szansy na awans Pinnacle Winter Series 2. “Lwy” miały bilans 2-0, a po dzisiejszym meczu mają już 2-2. Gracze Jakuba “kubena” Gurczyńskiego po pełnej serii ulegli AVANGAR. Pierwsza arena, a był nią Nuke należała do ekipy z regionu CIS. Johannes “b0RUP” Borup i jego koledzy odpowiedzieli triumfem do siedmiu na Duście. Najciekawiej było na Overpassie, który jednocześnie decydował o dostaniu się do głównego turnieju. Punktował ten zespół, który grał w obronie. AVANGAR po pierwszej części wygrywało 12:3, ale po upływie kolejnych piętnastu odsłon na tablicy wyników mogliśmy ujrzeć rezultat 15:15. W dogrywce swoją wyższość udowodnili podopieczni Sergeya “malingera” Li, którzy mogą już się cieszyć z udziału w głównych zmaganiach. Natomiast hiszpańska organizacja będzie mieć jutro ostatnią szansę awansowania i powalczy o nią wraz z Unique. 

Czwartkowe wyniki Polaków prezentują się następująco:

MAD DOG’S PACT 0:2 Ungentium – Dust2 10:16, Nuke 10:16

HONORIS 2:1 Nexus – Dust2 16:14, Vertigo 10:16, Inferno 16:7

MAD Lions 1:2 AVANGAR – Nuke 9:16, Duist 16:7, Overpass 17:19