Respawn.pl

Strona główna » Niespodziewane zmiany w MOUZ! NBK odsunięty od składu

Niespodziewane zmiany w MOUZ! NBK odsunięty od składu

Autor: Marcin Kapusta

Niezadowalające wyniki okazały się bodźcem do przeprowadzenia zmian kadrowych w szeregach MOUZ!

Blamaż w 15. sezonie ESL Pro League był drugim turniejem w wykonaniu zrestrukturyzowanego składu Myszy. Niemniej zawodnicy nie zdołali wyjść z grupy, zajmując 13/16. miejsce. Ten występ przelał czarę goryczy, ponieważ organizacja postanowiła dokonać zmiany. Jej ofiarą padł niespodziewanie Nathan “NBK” Schmitt.

Po rozczarowującym występie w Pro Lidze, cała nasza uwaga skupia się teraz na turnieju RMR. Zdecydowaliśmy, że postawa, pozytywne nastawienie i aspiracje JDC będą kluczowe dla dalszego rozwoju zespołu. Wiemy, że dla Nathana jest to trudne, ale mocno wierzymy w pozytywny wpływ promocji Jona.” – oświadczył główny trener sekcji CS:GO, Dennis “sycrone” Nielsen.

NBK dołączył do formacji w styczniu bieżącego roku i pod jej banderą rozegrał jedynie 25 map, osiągając rating 0,97. Wyrzucenie weterana nadsekwańskiej sceny wywołało oburzenie wśród CS-owej społeczności. Swoje niezadowolenie wyraziło również kilku ekspertów, w tym m.in. były trener FaZe Clanu Janko “YNk” Paunović.

Jakieś dwadzieścia godzin temu zarząd poinformował mnie, że zostałem przesunięty na ławkę rezerwowych. Ta decyzja jest niesprawiedliwa i pochopna, a jak nigdy nie byłem tak zdezorientowany. Odpocznę przez następne dni, aby się uspokoić. Później zacznę streamować swoje indywidualnie treningi i mecze. Torzsi, dexter, frozen, Bymas, JDC – naprawdę lubiłem grać z nimi każdego dnia.” – zakomunikował Francuz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W buty NBK-a wejdzie dotychczasowy gracz akademii, Jon “JDC” de Castro. 21-latek miał już okazję wspomagać główny skład MOUZ podczas Intel Extreme Masters Katowice 2022, zastępując Aurimasa “Bymasa” Pipirasa, który uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19.

To zdecydowanie największy krok w mojej karierze i nie mógłbym być bardziej szczęśliwy z otrzymania tej niesamowitej okazji. Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie w ciągu ostatniego roku. Czas dać z siebie wszystko!” – poinformował JDC.

Aktualny skład MOUZ wygląda następująco:

  •  David “frozen” Čerňanský
  •  Adam “torzsi” Torzsas
  •  Aurimas “Bymas” Pipiras
  • Christopher “dexter” Nong
  •  Jon “JDC” de Castro
  •  Dennis “sycrone” Nielsen (trener)
  •  Nathan “NBK” Schmitt (rezerwa)