Respawn.pl

Nietypowa współpraca. MOLSI będzie grał dla OG

Autor: Aleksander Kurcoń

Obserwujemy ciekawy ruch na scenie Valoranta. Dwie organizacje – LDN UTD i OG połączyły siły i będą występować jako OG LDN UTD. Oznacza to, że Michał “MOLSI” Łącki w pewnym sensie będzie grał w nowej, ale tej samej drużynie.

Chyba nikt nie spodziewał się takiego wybuchu formy LDN UTD, kiedy organizacja tworzyła nowy skład. Miało to miejsce w październiku 2021 roku, a jednym z członków nowej drużyny był Michał “MOLSI” Łącki. Od tamtej pory zespół osiągnął kilka sukcesów. Były to chociażby wygrane dwa turnieje LVP – Rising Series #4 i Meta Open Valorant, uczestnictwo w Red Bull Home Ground #2 i przede wszystkim awans na VCT 2022: EMEA Stage 1 Challengers. Chociaż na tej ostatniej imprezie drużynie nie poszło najlepiej, to i tak trzeba zaliczać LDN UTD do czołówki europejskiej.

Ekipa MOLSIEGO obecnie przygotowuje się do EMEA Stage 2 Challengers. To kolejny prestiżowy turniej dla najlepszych drużyn całego regionu obejmującego CIS, Europę i Turcję. 12 zespołów rozpocznie 13 maja rywalizację o trzy miejsca na Masters oraz o pulę nagród wynoszącą 200 tysięcy dolarów.

Na EMEA Stage 2 Challengers LDN UTD pojawi się jednak w zmienionej formie – jako OG LDN UTD. Dwie organizacje – LDN i OG – łączą bowiem siły. Jaki cel ma to partnerstwo? Zapewne OG “wkłada” do spółki potencjał finansowy, marketingowy, na który LDN UTD musiałoby pracować samodzielnie latami. Z kolei brytyjska organizacja posiada aktualnie bardzo dobry skład. Tym samym na europejskiej scenie pojawiła się nowa drużyna – OG LDN UTD.

Warto nadmienić, że samo OG nie pozbywa się jednocześnie swojego dotychczasowego zespołu. Francuska ekipa otrzyma wsparcie do końca bieżącego sezonu VALORANT Regional Leagues France: Revolution. Po zakończeniu rozgrywek zapewne organizacja zrezygnuje z dalszej współpracy na rzecz pielęgnowania nowego podmiotu – OG LDN UTD.

Dodatkowo do składu dołącza Litwin – Tautvydas “hype” Paldavicius. Uzupełnia on tym samym lukę po Aurimasie “Dreamas” Zablockisie, który rozstał się z drużyną na początku kwietnia.

Skład OG LDN UTD wygląda następująco:

  • mini flag icon of Lithuania Lukas “feqew” Petrauskas
  • mini flag icon of Lithuania Ričardas “Boo” Lukaševičius
  • mini flag icon of Lithuania Tomas “Destrian” Linikas
  • mini flag icon of Poland Michał “MOLSI” Łącki
  • mini flag icon of Lithuania Tautvydas “hype” Paldavicius