Respawn.pl

Ninjas in Pyjamas kontra Na’Vi hitem piątkowych starć na BLAST Premier Spring Groups

Autor: Krzysztof Sarna

Trwa BLAST Premier Spring Groups. Co prawda dziś nie pożegnamy żadnej z drużyn, ale również będzie bardzo ciekawie. Sami musicie przecież przyznać, że potyczka pomiędzy Ninjas in Pyjamas a Natus Vincere zapowiada się wyśmienicie. 

Wczoraj przyszło nam pożegnać trzy formacje na BLAST Premier Spring Groups. Z turnieju odpadły następujące formacje: Team Liquid, Evil Geniuses oraz Complexity Gaming. To właśnie ta trzecia ekipa zawiodła. Dziś przyjdzie nam oglądać pojedynki w ramach drugiej rundy. Zwycięzcy awansują do trzeciej rundy, w której zwycięstwo oznaczać będzie awans na BLAST Premier Spring Final. Z kolei przegrani przejdą do pojedynków ostatniej szansy. Podobnie zresztą będzie z dzisiejszymi przegranymi, którzy również  walczyć będą w starciu ostatniej szansy.

Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 13:00, kiedy na serwerze zamelduje się Team Vitality i MIBR. “Pszczoły” w grupie C wygrał z Evil Geniuses i FaZe Clanem, ale w grupowym finale przegrały z FaZe i tym samym zajęły drugie miejsce. Z kolei Brazylijczyków mieliśmy okazję obserwować wczoraj. To właśnie oni dokonali niespodzianki, ponieważ górowali nad Complexity Gaming. Porażkę Białej Gwiazdy można poniekąd tłumaczyć tym, że to jeszcze nowy zespół i dopiero się zgrywa. Jednak dziś francusko-duński kolektyw jest murowanym faworytem i sami nie wiemy, co musiałoby się wydarzyć, żeby trzecia siła świata przegrała z 46.

CZYTAJ TAKŻE: Bez większych zaskoczeń na BLAST Premier Spring Groups. Liquid i EG za burtą; Complexity zawiodło

Najciekawiej zapowiada się mecz pomiędzy Ninjas in Pyjamas a Natus Vincere. Na samym starcie musimy pamiętać, że w NiP-ie jak na razie nie gra Nicolai “dev1ce” Reedtz, który boryka się z problemami zdrowotnymi. Jego posadę aktualnie zajmuje Love “phzy” Smidebrant. Na’Vi bardzo marnie zaprezentowało się w grupie  B, w której przegrało z MIBR oraz Astralis. Być może potyczki w formacie BO1 nie leżą ekipie z regionu CIS. Wczoraj jednak rosyjsko-ukraiński kolektyw wyeliminował Team Liquid z turnieju. Z kolei organizacja ze Szwecji pokonała BIG, uległa G2 Esports, a później raz jeszcze triumfowała nad BIG. W finale zbioru A nie udało się zrewanżować G2. Będzie to pierwszy pojedynek tych drużyn do czasu PGL Majora w Sztokholmie (31.10.2021). Wówczas podczas fazy legend Oleksandr “s1mple” Kostyliev i jego koledzy wygrali 2:0. Dzisiaj zresztą powinno być podobnie.

Na sam koniec do akcji wkroczy Astralis oraz BIG. Duńczycy dziś wracają do zmagań po tym, jak w grupie B przegrali z OG Esports, pokonali Natus Vincere i MIBR, ale w finale zbioru nie udało im się zrewanżować OG. Natomiast BIG w grupie A uległo NiP-owi, ale pokonało Complexity. Jednakże w konsolidacyjnym finale nie udało się przełamać Ninjas in Pyjamas. Dzisiejsze zawody będą pierwszymi od 30 maja ubiegłego roku. Wtedy to niemiecka organizacja pokonała Astralis 2:1 podczas trzeciego sezonu Flashpointa.

Harmonogram piątkowych spotkań BLAST Premier Spring Groups prezentuje się następująco:

13:00 | Team Vitality vs. MIBR – BO3

16:30 | Ninjas in Pyjamas vs. Natus Vincere – BO3

18:30 | Astralis vs. BIG – BO3

Wszystkie te spotkania wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na kanale Twitch ESPORTNOW. Dostaniecie się do niego klikając ten odnośnik.