Respawn.pl

Ninjas in Pyjamas sięga po gwiazdę ukraińskiego Counter-Strike’a!

Autor: Marcin Kapusta
R1nkle

Ninjas in Pyjamas ujawniło kolejny element układanki dotyczący dywizji CS2. W buty głównego snajpera wcieli się 19-letni Artem “r1nkle” Moroz!

W połowie lutego szwedzka organizacja wdrożyła zmiany kadrowe, których katalizatorem okazał się blamaż w kwalifikacjach do Majora. Wówczas na rezerwie wylądowali Danił “headtr1ck” Walitow, Kristian “k0nfig” Wienecke, Patrick “es3tag” Hansen, a także trener Daniel “djL” Narancić. Kilkanaście dni później zaczęto wypełniać wakaty i ogłaszać nazwiska następców. Na początku marca Richard “Xizt” Landstrom objął stanowisko głównego szkoleniowca, a dwa tygodnie temu promocję z akademii do nominalnego składu otrzymał Max “maxster” Jansson. Dziś angaż otrzymał dotychczasowy reprezentant B8 Esports, Artem “r1nkle” Moroz.

“Z naszej analizy wynika, że talent r1nkle’a jest niezaprzeczalny, a on sam ma także tę kluczową motywację, której szukamy. Jego doświadczenie w karate zapewnia konkurencyjność i odporność na presję, która jest niezwykle cenna u młodych zawodników” – zawarto w oficjalnym komunikacie.

Tak jak mówiliśmy, gdy pojawił się CS2, to nowych graczy będzie przybywać, a starych ubywać. Teraz, ponad sześć miesięcy po premierzy, jesteśmy bardzo zadowoleni z tej strategii. Ta strategia pozwoliła nam spokojnie podjąć decyzję o zakontraktowaniu takiego talentu, jak r1nkle. Ma wszystko, co potrzebne, aby być jednym z najlepszych.

– oświadczył główny menadżer sekcji CS2, Bjorn “THREAT” Pers

Perła ukraińskiego Counter-Strike’a na pokładzie!

r1nkle w swojej dotychczasowej karierze rywalizował na ukraińskiej scenie Counter-Strike’a, występując m.in. w 5balls, Marlian eSports czy B8 Esports. Barwy tej ostatniej organizacji reprezentował nieprzerwanie od 2021 roku. Podczas tego trzyletniego pobytu wykazywał się niesamowitymi umiejętnościami indywidualnymi, czym wyróżniał się spośród pozostałych zawodników. Przełomowy pod tym względem był turniej RMR przed paryskim Majorem. Jego drużyna otarła się o awans, odpadając w kwalifikacjach ostatniej szansy. Niemniej sam 19-latek błyszczał na serwerze, notując rating 1.20 podczas pojedynków m.in. z MOUZ, Virtus.pro czy Fnatic. Jak ujawnił sam Xizt, r1nkle znalazł się na jego celowniku właśnie po RMR-ze. “r1nkle był na moim radarze od BLAST RMR 2023. To młody adept, który już gra inteligentnego CS-a, biorąc pod uwagę jego doświadczenie” – przyznał trener Ninjas in Pyjamas.

Oprócz Xizta, talent r1nkle’a zauważył także Russel “Twistzz” Van Dulken. “Jest w drużynie B8 już od jakiegoś czasu. Wciąż jest młody, ma bardzo dobre statystyki i myślę, że jego nazwisko w końcu pojawi się w czołowych składach” – powiedział na początku bieżącego roku aktualny reprezentant Teamu Liquid.

Ninjas in Pyjamas z oczekiwaniem na okazje

Włodarze organizacji ujawnili, że prowadzą rozmowy z wieloma potencjalnymi zawodnikami, ale pomajorowa szufla może wydłużyć proces skompletowania składu, ponieważ na rynku pojawiają się kolejni bezrobotni. “Jesteśmy w zaawansowanych rozmowach z wieloma potencjalnymi graczami, ale przetasowania po Majorze idą pełną parą i wygląda na to, że staną się bardziej długotrwałe niż zwykle ze względu na czynniki zewnętrzne, takie jak harmonogram turniejów […] Skład, który teraz tworzymy, powinien pasować do naszych kryteriów. Nie spieszymy się więc z zakontraktowaniem piątego gracza. Jeśli szufla będzie się przeciągać, pozostaniemy cierpliwi” – oświadczyła organizacja.

Aktualny skład Ninjas in Pyjamas wygląda następująco:

  • Flaga Szwecji Fredrik “REZ” Sterner
  • Flaga Hiszpanii Alejandro “alex” Masanet
  • Flaga Szwecji Max “maxster” Jansson
  • Flaga Ukrainy Artem “r1nkle” Moroz
  • Flaga Szwecji Richard “Xizt” Landström (trener)

r1nkle zaliczył już udany debiut w nowych barwach. Podopieczni Xizta w meczu ćwierćfinałowym zamkniętych kwalifikacji do ESL Challenger Jonkoping pokonali Monte Szymona “kRaSnaLa” Mrozka. Na moment pisania artykułu rywalizują z drużyną Blessed w półfinałach górnej drabinki.