Respawn.pl

NiP i Vitality pierwszymi półfinalistami IEM Fall

Autor: Krzysztof Sarna
device

Poszli, wystartowali! A w zasadzie to wystartowała faza play-off Intel Extreme Masters Fall. Po pierwszym jej dniu poznaliśmy już dwie formacje, które zmierzą się między sobą w starciu o wielki finał. Dzisiejsze ćwierćfinały zostały wygrane przez NiP oraz Team Vitality.

Krótko rzecz ujmując – faworyci w czwartek nie zawiedli. Przed rozpoczęciem ćwierćfinałów jako zwycięzców zdecydowana większa część społeczności typowała właśnie NiP i Vitality. Przegranym z kolei, a więc Movistar Riders i Copenhagen Flames, a zwłaszcza tej pierwszej drużynie nie zabrakło wiele do sprawienia sensacji. 

Fazę play-off Intel Extreme Masters Fall zainicjowaliśmy od wygranej NiP-u z Movistar Riders. Trzeba jednak powiedzieć, że dla organizacji wywodzącej się ze Skandynawii nie był to łatwy mecz. Mogliśmy się o tym przekonać już na pierwszej mapie, którą był Ancient. Mimo tego, że wybrało go Ninjas in Pyjamas, Hiszpanie postawili się szwedzko-duńskiemu kolektywowi. W pewnym momencie na tablicy wyników widniał remis po czternaście, ale w dwóch decydujących odsłonach to NiP okazał się lepszy. Na Inferno z kolei było bardzo pasjonująco i macie czego żałować, jeśli nie oglądaliście chociażby tej areny. Na niej Movistar Riders prowadziło najpierw 13:7, następnie 14:9, a później 15:12. Jak jednak możecie się domyślić – szósta drużyna świata pokusiła się o dogrywkę, ale w niej nie zaprezentowała niczego szczególnego i przegrała 16:19. O awansie do półfinału zatem musiał przesądzić Nuke i to on jako jedyna mapa nie był wyrównany. Nicolai “device” Reedtz i spółka zgarnęli go rezultatem 16:5. 

W drugim półfinale nie uświadczyliśmy pełnej serii, ale również sporo się działo. W starciu Teamu Vitality z Copenhagen Flames faworyt nie zawiódł. “Pszczoły” rozpoczęły ten mecz od triumfu na swojej domenie, a więc Duście. Warto jednak więcej powiedzieć o Vertigo, wszak na tym planie podziwialiśmy komplet odsłon. Duńczykom z pewnością po nocach będzie się śniła ta arena, a to za sprawą prowadzenia 14:11. Jednak CF w ostateczności nie potrafiło wygrać dwóch rund i przedłużyć jednocześnie spotkania. Francuzi natomiast obudzili się w ostatnim możliwym momencie i też oszczędzili sobie nerwów. 

Czwartkowe wyniki Intel Extreme Masters Fall prezentują się następująco:

Ninjas in Pyjamas 2:1 Movistar Riders – Ancient 16:14, Inferno 16:19, Nuke 16:5 

Copenhagen Flames 0:2 Team Vitality – Dust2 12:16, Vertigo 14:16

Półfinał IEM Fall pomiędzy NiP-em, a Teamem Vitality będzie miał miejsce w nadchodzącą sobotę, 9 października. Początek zawodów premiowanych finałem zaplanowano na godzinę 20:15.