Respawn.pl

Piękny gest Ninjas in Pyjamas. Organizacja przekaże wygrane 100 tysięcy dolarów organizacji Direct Relief!

Autor: Marcin Kapusta

Ninjas in Pyjamas odpadło z turnieju charytatywnego Gamers Without Borders 2021, zajmując 5/6. miejsce. Szwedzka organizacja przekaże wygrane 100 tysięcy dolarów organizacji Direct Relief!

Mimo problemów technicznych, ekipa Nicolaia “dev1ce’a” Reedtza w meczu inauguracyjnym pokonała brazylijskie MIBR. W następnym pojedynku po wyrównanej serii uznała wyższość ENCE eSpors Pawła “Dychy” Dychy i Olka “hadesa” Miśkiewicza. Szwedzi po porażce z zespołem Polaków nie mieli już buforu bezpieczeństwa. Czekało ich bowiem decydujące starcie grupy A, w którym podjęli mousesports. Na Vertigo gracze NiP zdominowali swoich rywali wynikiem 16:3, jednak następne dwie mapy (Ancient, Mirage) padły łupem europejskiego kolektywu. Tym samym triumfatorzy trzeciego sezonu Flashpointa wyeliminowali szóstą drużynę świata, która zajęła 5/6. lokatę w klasyfikacji końcowej, inkasując 100 tysięcy dolarów.

W tym miejscu warto przypomnieć, że organizatorzy od razu zaznaczyli, że zespoły, które zajmą wyższe pozycje, będą musiały przeznaczyć część wywalczonej kwoty na cele charytatywne. Misją tegorocznej edycji wydarzenia jest dystrybucja szczepionek na COVID-19 do słabo rozwiniętych krajów. Szwedzki gigant esportowy postanowił jednak podarować wygrane pieniądze dla Direct Relief.

Direct Relief to organizacja non-profit, której misją jest poprawa zdrowia i życia osób dotkniętych ubóstwem lub sytuacjami kryzysowymi poprzez mobilizację i zapewnienie niezbędnych środków medycznych. Została założona w 1948 roku na terenie Stanów Zjednoczonych przez Williama Zimdina.