Respawn.pl

NIP w formie przed IEM Cologne 2023 #MisjaKolonia

Autor: Maks Bartosik

Do startu fazy play-in IEM Cologne 2023 został już jeden dzień, więc pora dokończyć serię #MisjaKolonia. Najpierw przyjrzymy się Ninjas In Pyjamas, które po przerwie wakacyjnej wróciło w niezłej dyspozycji. Na co stać NIP w Kolonii?

Zmiany

Latem w NIP doszło do jednej zmiany – z zespołu odszedł aleksib, który został wykupiony przez Natus Vincere, a w jego miejsce wrócił Hampus, który przedtem był tylko rezerwowym w zespole. Szwed przejął rolę In Game Leadera po Aleksim i efekty tej zmiany było widać już na pierwszym turnieju po wakacjach.

Forma

Mowa oczywiście o BLAST Premier Fall Groups, którego NIP co prawda nie zaczął najlepiej, ale skończył już świetnie. Szwedzi w pierwszym meczu przegrali 1:2 z Complexity, by później do końca turnieju nie zaznać smaku porażki, pokonując na swojej drodze Evil Geniuses, Complexity oraz co najważniejsze, Vitality. Tym samym Hampus i spółka zapewnili sobie udział w jesiennej edycji finałów BLAST Fall.

Awans do głównej fazy to absolutne minimum dla NIP

Fazę Play-In IEM Cologne 2023 NIP rozpocznie od starcia z Into The Breach, które do Kolonii przyjechało w odświeżonym składzie. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że pierwszy mecz będzie rozgrywany w formacie Best Of One, NIP jest tutaj absolutnym faworytem i nie widzimy innej opcji, jak zwycięstwo szwedzkiej ekipy.

SKORZYSTAJ Z BONUSU 800 PLN: Obstawiaj mecze CS:GO na IEM Cologne 2023 ze specjalnym bonusem wynoszącym nawet 800 w BetX!

W przypadku wygranej z ITB, w swoim drugim meczu Ninjas In Pyjamas zmierzy się z wygranym meczu MOUZThe Mongolz, ze sporym wskazaniem na tę pierwszą formację. Tutaj również NIP będzie naszym zdaniem faworytem, zwłaszcza że dla MOUZ będzie to dopiero pierwszy turniej po dołączeniu Siuhego i Jimpphatta.

Faza Play-In dla NIP to powinna być bułka z masłem i nie są to wygórowane oczekiwania wobec formacji, która w warunkach LANowych dopiero co ograła Vitality i to wynikiem 2:0. Jeśli nie dojdzie do żadnej katastrofy, to NIP spokojnie awansuje do głównej fazy, w której również Szwedzi będą mieli spore szanse by coś ugrać. A mówiąc “coś”, mamy na myśli awans do fazy play-off, który wcale nie jest taki nierealny dla Ninjas In Pyjamas.

Wszystkie teksty z serii #MisjaKolonia znajdziecie tutaj.