Respawn.pl

NiP w TOP10 rankingu HLTV! Duży awans Na’Vi i los kogutos

Autor: Krzysztof Sarna
REZ NiP Iem Katowice

Aktualizacje światowego rankingu HLTV po zakończeniu dużych turniejów zazwyczaj są ciekawe i nie inaczej było w przypadku najnowszego notowania. Do najlepszej dziesiątki świata zawitało NiP, które ma za sobą udane zawody. Na polskiej ziemi z kolei los kogutos zaliczyło spory awans. 

NiP melduje się w TOP10

Ninjas in Pyjamas na minionym BLAST Premier Fall Groups zajęło pierwszą lokatę w grupie A i tym samym awansowało na jesienne finały. Taki przebieg zdarzeń przełożył się na awans o pięć miejsc i zajęcie ósmej. Nieco utraciło na tym Cloud9, które jest już na wylocie z zestawienia TOP10. Z tego grona wypadło natomiast Virtus.pro. Spory awans zanotowało Natus Vincere, które z trzydziestego usytuowania zawitało na piętnaste. 

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Heroic
 2. Team Vitality
 3. FaZe Clan
 4. G2 Esports
 5. ENCE
 6. GamerLegion
 7. Team Liquid
 8. Ninjas in Pyjamas (+5)
 9. Apeks
 10. Cloud9 (-2)

W Polsce natomiast liderem jest 9INE na dwudziestej pozycji. Oznacza to spadek o jedną względem minionego tygodnia, ale to na ten moment nic nie znaczy. Przyglądać się z zaciekawieniem będziemy dopiero za tydzień, ponieważ już w nadchodzącą środę podopieczni Piotra “nawrota” Nawrockiego rozpoczną zmagania w ramach IEM Cologne. O dwie posady wzwyż poszło ORKS, podczas gdy Anonymo Esports spadło o trzy. ThunderFlash weszło do grona TOP70, tak samo zresztą, jak los kogutos, które zaliczyło największy awans ze wszystkich polskich ekip – aż piętnaście miejsc! PGE Turów Zgorzelec utrzymał swoje usytuowanie sprzed tygodnia. Najlepszą ósemkę polskich drużyn zamykają Singularity oraz NAVI Javelins odpowiednio na 117. i 158. pozycji. 

Najlepsza ósemka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 20. 9INE (-1)
 • 41. ORKS (+2)
 • 50. Anonymo Esports (-3)
 • 67. ThunderFlash (+4)
 • 69. los kogutos (+15)
 • 85. PGE Turów Zgorzelec
 • 117. Singularity (-3)
 • 158. NAVI Javelins 

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 31 lipca.