Respawn.pl

NIP wraca do domów, FaZe wróciło z piekła w meczu z Cloud 9!

Autor: Maks Bartosik
FaZe NEO

Za nami dwa pierwsze mecze drugiego dnia BLAST Premier Fall Finals 2023. Natus Vincere podejmowało Ninjas In Pyjamas w meczu o pozostanie w turnieju, a w meczu o awans C9 mierzyło się z FaZe.

Drugi dzień jesiennych finałów BLAST Premier Fall rozpoczął się od meczu, który miał zadecydować o tym, kto jeszcze zostanie w turnieju, a kto pojedzie do domu. W rolach głównych zjawili się reprezentanci Ninjas In Pyjamas oraz Natus Vincere i to właśnie jedna z tych drużyn miała dzisiaj odpaść z rozgrywek.

Natus Vincere – Ninjas In Pyjamas

I już od samego początku było widać, kto może być tą drużyną. NAVI bez problemów radziło sobie z NIP na wybranym przez rywali Overpassie, do przerwy prowadząc 10:2. Po zmianie stron K0nfig i spółka starali się odrobić straty, jednak finalnie NAVI wygrało 13:11.

Druga mapa, Mirage, również od samego początku przebiegała pod dyktando podopiecznych B1ad3‘a. NAVI do przerwy prowadziło 7:5, a po zmianie stron szybko dopięło swego i wygrało 13:6, odsyłając tym samym NIP do domów.

FaZe – Cloud 9

W drugim spotkaniu FaZe podejmowało Cloud 9, a to starcie miało zadecydować o tym, kto awansuje bezpośrednio do półfinałów. Już od samego początku meczu pachniało niezwykle wyrównanym meczem. C9 wygrało wybranego przez siebie Overpassa 13:11 po zaciętej walce i było już o mapę od półfinału turnieju. Wtedy jednak FaZe odpowiedziało w swoim stylu i dosłownie zmiotło rywali z mapy na swoim Ancient, wygrywając 13:2.

O wszystkim miał zadecydować Anubis. Do przerwy lepiej wyglądali zawodnicy FaZe, którzy prowadzili 7:5, jednak druga połowa należała już do C9, które wyszło na prowadzenie 12:10 i miało dwa punkty meczowe. Tych jednak Rosjanie nie zdołali wykorzystać i czekała nas dogrywka, w której Cloud 9 znowu miało okazję domknąć mecz, jednak podopieczni Neo wybronili trzy punkty meczowe i przed nami była kolejna dogrywka. W tej FaZe nie dało już rywalom żadnych szans i finalnie Twistzz i spółka wygrali 19:15, meldując się tym samym w półfinałach.

Partnerami polskiej transmisji z BLAST Premier Fall Final ponownie zostały marki logitech G, LV Bet, WK Dzik oraz Grześki. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania Counter-Strike 2 najlepszych drużyn świata. Transmisję w języku polskim będzie można oglądać w serwisie Twitch na kanale Piotra “izaka” Skowyrskiego, a przygotuje ją niezawodny zespół GX_Studio. Natomiast relacje i najnowsze wyniki z BLAST Premier Fall Final można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!