Respawn.pl

Strona główna » NiP zaoferował Fnatic ponad pół miliona euro za Brollana

NiP zaoferował Fnatic ponad pół miliona euro za Brollana

Autor: Krzysztof Sarna

Oj dzieje się po zakończeniu fazy grupowej IEM Katowice, dzieje się! Tuż przed kwalifikacjami do Majora zespoły z czołówki postanowiły dokonać zmian w swoich składach. Tym razem według doniesień NiP miał zaoferować ponad pół miliona euro organizacji fnatic w zamian za Ludviga “Brollana” Brolina.

W ostatnich dniach mamy do czynienia z istnym szaleństwem, a wręcz szuflą wśród najbardziej uznanych marek CS:GO. Wczoraj na ławkę rezerwowych Fnatic przeszedł Owen “smooya” Butterfield, a jego miejsce przejął Lulian “regali” Harjău. Natomiast dziś środowisko opłynęła wieść, że z głównego składu Astralis został odsunięty Philip “Lucky” Ewald. Od teraz obowiązkami snajperskimi zajmować się będzie Asger “Farlig” Jensen. Zanosi się jednak na jeszcze więcej zmian, ponieważ w kuluarach mówi się, że NiP zaoferował fnatic około 600 tysięcy euro za Brollana, który aktualnie jest reprezentantem Fnatic. 

CZYTAJ TAKŻE: Operacja Riptide dobiegła końca! Nowe mapy w puli – Aktualizacja CS:GO 22.02.2022

Mimo trwającego IEM-u Katowice, którego faza pucharowa rozpocznie się w nadchodzący piątek, organizacja ze Szwecji zakończyła już swój udział w zmaganiach na polskiej ziemi. Finalnie Ninjas in Pyjamas zajęło 7-8. miejsce po tym, jak w meczu o awans do ćwierćfinału przegrało z Gambit Esports. Zespoły aktualnie zaczynają się zbroić przed cyklem kwalifikacji na PGL Majora w Antwerpie, szczególnie te, którym właśnie nie poszło w Katowicach. Źródła dla serwisu HLTV.org podają, że NiP złożył ofertę w wysokości około 600 tysięcy euro za Brolina. 

Szwed już od ponad trzech lat jest związany z Fnatic. 19-latek ma na swoim koncie kilka większych sukcesów jak chociażby mistrzostwo DreamHacka Masters Malmö 2019 czy jedenastego sezonu ESL Pro League. Jego rating w ostatnich dwunastu miesiącach wyniósł 1.10. O Brollanie mówi się o jako dobrze rokującym szwedzkim talencie. Dwukrotnie już był umieszczany w zestawieniu dwudziestu najlepszych graczy. W 2019 roku uplasował się na dziewiętnastej pozycji, podczas gdy w 2020 roku został oceniony jako 15. najlepszy zawodnik świata.

CZYTAJ TAKŻE: PACT wygrywa z AGO w pierwszym dniu ESL Mistrzostw Polski

Taki transfer z pewnością byłby czymś wielkim, ale nie ma się również co podpalać. Faktem jest, że Brollan odciążyłby lidera, którym jest Hampus “hampus” Poser. Organizacja ze Szwecji nieustannie poszukuje swojego dobrego ustawienia po tym, jak od grudnia w składzie nie widzimy Nicolaia “dev1ce’a” Reedtza, który boryka się z problemami zdrowotnymi. Od tamtego czasu w barwach NiP-u obserwowaliśmy zawodnika z akademii, Love’a “phzy’ego” Smidebranta.