Respawn.pl

NiP ze sporymi kłopotami, Spirit gromi Grayhound w pierwszym dniu IEM Katowice 2023!

Autor: Maks Bartosik
REZ NiP Iem Katowice

Kolejne dwa mecze IEM Katowice 2023 już za nami. Po tym jak w pierwszych meczach wygrali zawodnicy ENCE i Cloud 9, teraz dołączyli do nich gracze Spirit i Ninjas In Pyjamas.

Dalej musimy czekać na pierwszą niespodziankę podczas pierwszego dnia IEM Katowice 2023. Swoje spotkania przed chwilą wygrały zespoły Spirit i NiP, które są teraz o jedną wygraną od awansu do kolejnej fazy turnieju w Katowicach.

Spirit i NiP z wygranymi na początek IEM KATOWICE

Tak jak napisaliśmy, niespodzianki nie było. Rosyjskie Spirit mimo niełatwego początku na Nuke, gdy Patsi i spółka przegrywali 0:2, szybko zapewnili sobie bezpieczną przewagę w postaci prowadzenia 11:4 do przerwy i to po stronie terrorystów. Po zmianie stron Spirit ponownie przegrało dwie pierwsze rundy, ale kolejne pięć wpadło już na ich konto i to oni mogli cieszyć się z wygranej 16:6.

O niespodziankę pokusić chcieli się Brazylijczycy z MiBR, którzy musieli stawić czoła Ninjas In Pyjamas. HEN1 i spółka weszli w spotkanie bardzo dobrze, rozpoczynając od wygrania trzech pierwszych rund i to po stronie atakującej. Co prawda NiP odpowiedziało na to zgarnięciem pięciu puntków, ale końcówka połowy należała już do MiBR, które do przerwy prowadziło 8:7. Po zamianie stronami brazylijska formacja szybko powiększyła swoje prowadzenie do 10:7, ale wtedy po stronie NiPu zaczęły działać calle Aleksiego i szwedzki skład szybko powrócił do gry.

Przy wyniku 13:10 dla NiP zawodnicy Made In Brazil w końcu się przebudzili, a efektem tego było wyrównanie do stanu 13:13. W kolejnej rundzie Brazylijczycy byli blisko objęcia prowadzenia, jednak przy sytuacji 1vs1 zimną krew zachował snajper NiPu, headtr1ck. Clutch młodego Ukraińca dodał energii Ninjas In Pyjamas, które kolejnych dwóch rund już nie wypuściło i zakończyło mecz wynikiem 16 do 13.

F1ku wraz z OG rozpoczną dobrze turniej w Katowicach?

W kolejnej serii spotkań podczas IEM Katowice 2023 czeka na nas starcie OG z F1ku w składzie z Sprout oraz mecz pomiędzy Fnatic i Evil Geniuses.