Respawn.pl

Strona główna » NIP znowu rozbił bank? Brollan oficjalnie dołącza do drużyny

NIP znowu rozbił bank? Brollan oficjalnie dołącza do drużyny

Autor: Aleksander Kurcoń

NIP zrealizował kolejny, wielki transfer wiosną – tym razem do drużyny dołączył Ludvig “Brollan” Brolin. Kilkanaście dni temu HLTV informował, że szwedzka organizacja zaoferowała fnatic aż 600 tysięcy euro za 19-latka. 

Doszło do kolejnego transferu na linii NIP – fnatic. Organizacja ze Sztokholmu pozyskała krajową gwiazdę – Ludviga “Brollan” Brolina. 19-latek jednak nie wskoczy od razu do pierwszego składu NIP-u. Zespół aktualnie rywalizuje w 15. sezonie ESL Pro League, w którym wystąpi w play-offach. Regulamin nie zezwala zaś na wprowadzanie zmian zewnętrznych w trakcie rozgrywek.

Z tego względu Brollan na razie musi poczekać na swój debiut. Będzie mógł się za to przygotować do walki o awans na Majora, bowiem turniej kwalifikacyjny RMR odbędzie się już w kwietniu w stolicy Rumunii – Bukareszcie. NIP zagra na nim w grupie B.

COO NIP-u – Jonas Gundersen – przyznał, że organizacja polowała na Brollana od bardzo dawna. – Śledziliśmy go od dawna – tak jak z resztą każdy poważny zespół. W mojej głowie nie pojawiało się pytanie czy Brollan do nas dołączy, tylko kiedy. – twierdzi Gundersen.

Sam Brollan ma dopiero 19 lat, a już dwukrotnie znalazł się w gronie dwudziestu najlepszych graczy świata. Jego kariera przez ostatnie 3,5 roku rozwijała się we fnatic, wcześniej zaś Brolin grał w takich zespołach jak Red Reserve i GODSENT. Teraz nadeszła pora na powrót do szwedzkiej organizacji. Kogo zastąpi 19-latek? Na razie nie wiadomo. Mówi się, że ze składem pożegna się ktoś z dwójki Nicolas “Plopski” Gonzalez Zamora lub Love “phzy” Smidebrant.

Obecny skład NIP-u:

  • mini flag icon of Sweden Fredrik “⁠REZ⁠” Sterner
  • mini flag icon of Sweden Hampus “⁠hampus⁠” Poser
  • mini flag icon of Sweden Nicolas “⁠Plopski⁠” Gonzalez Zamora
  • mini flag icon of Denmark Patrick “⁠es3tag⁠” Hansen
  • mini flag icon of Sweden Love “⁠phzy⁠” Smidebrant
  • mini flag icon of Sweden Ludvig “⁠Brollan⁠” Brolin
  • mini flag icon of Sweden Daniel “⁠djL⁠” Narancic (trener)
  • mini flag icon of Denmark Nicolai “⁠device⁠” Reedtz (problemy zdrowotne)