Respawn.pl

Strona główna » nitr0 powraca do CS:GO i kompletuje skład Liquid!

nitr0 powraca do CS:GO i kompletuje skład Liquid!

Autor: Marcin Kapusta

Team Liquid zakończyło zbrojenie składu CS:GO na sezon 2022. Do organizacji powrócił legendarny Nichollas “nitr0” Cannella!

21 grudnia Liquid rozpoczęło całkowitą przebudowę zespołu od posadzenia na rezerwie Michaela “Grima” Wince, Jake’a “Stewiego2K” Yipa oraz Gabriela “FalleNa” Toledo. Dwie z powstałych luk załatali już Richard “shox” Papillon i największy amerykański talent, Josh “oSee” Ohm. Dziś całą układankę domknął Nichollas “nitr0” Cannella, obejmując tym samym rolę prowadzącego.

nitr0 miał już okazję reprezentować barwy Liquid w latach 2015-2020, sięgając po mnóstwo trofeów. Najbardziej pamiętny był rok 2019, bowiem to wtedy amerykański kolektyw zdominował światową scenę CS:GO. Jego łupem padło kilka prestiżowych turniejów, w tym m.in. IEM Sydney, iBUYPOWER Masters, ESL One Cologne, IEM Chicago, BLAST Pro Series Los Copenhagen, ESL Pro League 9 oraz DreamHack Masters Dallas. Ponadto zwyciężyła drugą odsłonę cyklu Intel Grand Slam w rekordowym czasie, wzbogacając się o okrągły milion dolarów. Później jednak nadeszła niemoc, a brak sukcesów zaczął doskwierać coraz bardziej. Z tego też względu w sierpniu 2020 roku organizacja zdecydowała się na zmiany kadrowe. Ich ofiarą padł właśnie nitr0, który został zastąpiony przez młodego i perspektywicznego Michaela “Grima” Wince. Niedługo później Cannella przeszedł na VALORANTA i przywdział trykot 100 Thieves. Utożsamiając się ze “Złodziejami”, wygrał VCT 2021 NA Stage 2 Challengers 1 oraz First Strike NA, a także dotarł do półfinału VCT Masters Berlin 2021. Niemniej po sześciu miesiącach zdecydował się zakończyć epizod w strzelance Riot Games i powrócić do CS:GO.

Poczułem chęć powrotu do Counter-Strike’a podczas oglądania ostatniego Majora (przyp. red. PGL Stockholm 2021). Wciąż bardzo lubię tę grę. Grałem w nią od dzieciństwa – to prawdziwa pasja oraz ogromna część mojego życia. Gdy rozmawiałem z EliGem, niejednokrotnie poruszaliśmy kwestię powrotu do CS:GO. Warto również wspomnieć, że nie miałem żadnych innych propozycji. Liquid było jedyną.” – powiedział nitr0 na łamach The Washington Post.

Drużyna zadebiutuje w nowym zestawieniu podczas BLAST Premier Spring Groups 2022. Już 30 stycznia w meczu inauguracyjnym podejmie FaZe Clan, które wzmocniło swoje szeregi o Robina “ropza” Koola.

Aktualny skład Liquid prezentuje się następująco:

  •  Jonathan “EliGe” Jablonowski
  •  Keith “NAF” Marković
  •  Josh “oSee” Ohm
  •  Richard “shox” Papillon
  • Nichollas “nitr0” Cannella
  •  Eric “adreN” Hoag (trener)