Respawn.pl

Nivera przechodzi na VALORANTA! Młody Belg zagra u boku swojego brata w Teamie Liquid

Autor: Marcin Kapusta

W ostatnich miesiącach przyszłość Nabila “Nivery” Benrlitoma stała pod znakiem zapytania. Niemniej dziś wszystkie niejasności zniknęły, wszak młody Belg zasilił szeregi sekcji VALORANTA w Teamie Liquid!

Ruch ten poprzedziły raporty portali VLR.gg oraz Upcomer. Tym samym Nivera definitywnie zakończył CS-owy rozdział w swojej esportowej karierze. “Mogłem dołączyć do wielu innych drużyn w FPS-ie Valve, ale straciłem motywację do gry. Po prostu nie chciałem kontynuować swoich profesjonalnych zmagań w CS-ie.

Nivera rozpoczął rywalizację na scenie CS:GO w kwietniu 2019 roku. Początkowo reprezentował mało znane francuskie ekipy pokroju Warthox Esports, Legends czy też WonderKids. Niemniej wszystko zmieniło się w połowie marca 2020, gdy przywdział trykot Teamu Heretics. Pod banderą tej drużyny triumfował podczas ESL European Championship Spring 2020, Cyber.Bet Cup oraz Liga de Videojuegos La Copa 2020. Jego nienaganna postawa przyciągnęła zainteresowanie ze strony organizacji Vitality, która ostatecznie w październiku zaproponowała mu stały angaż jako szósty zawodnik. Ten oczywiście bez wahania przyjął ofertę. Utożsamiając się z “Pszczółkami”, zwyciężył BLAST Premier Fall 2020, IEM Beijing Europe, a także zdobył trzecie miejsce podczas globalnych finałów BLAST Premier 2020. Jego owocna przygoda z Vitality zakończyła się w marcu bieżącego roku, ponieważ to wtedy wylądował na ławce rezerwowych. Ale dlaczego? Organizacja zdecydowała się powrócić do pięcioosobowego rosteru, ponieważ Valve zapowiedziało karanie formacji, które będą stosować koncepcję rozszerzonych zespołów podczas turniejów z cyklu RMR. Można więc śmiało stwierdzić, że Nivera odszedł z CS-a z powodu samych jego twórców.

20-letni Belg w Teamie Liquid zagra u boku swojego starszego brata, Adila “ScreaMa” Benrlitoma. W wyjściowym składzie zastąpił Jamesa “Kryptixa” Afflecka, który był jego częścią nieprzerwanie od sierpnia 2020 roku.

Wiem całkiem sporo o umiejętnościach i ogólnie o tym, w jaki sposób działa gra. VALORANT pod niektórymi względami posiada bardzo wiele wspólnego z CS-em. Dlatego też byłem w stanie nauczyć się gry o wiele szybciej. ScreaM powiedział mi, że VALORANT będzie w przyszłości dużą produkcją esportową, a ja mu ufam. Bardzo mi pomógł podczas mojej dotychczasowej kariery, zawsze korzystałem z jego porad.” – powiedział Nivera. “Dam z siebie wszystko. Jestem przekonany, że z czasem będziemy jedną z najlepszych drużyna na świecie. Naszym głównym celem jest zakwalifikowanie się do VALORANT Champions. Będziemy na to naprawdę ciężko pracować.” – kontynuował.

Aktualny skład Teamu Liquid wygląda następująco:
  • Belgia Adil “ScreaM” Benrlitom
  • Belgia Nabil “Nivera” Benrlitom
  • Wielka Brytania Travis “L1NK” Mendoza
  • Finlandia Elias “Jamppi” Olkkonen
  • Wielka Brytania Dom “souclas” Sulcas
  • Wielka Brytania Connor “Sliggy” Blomfield (trener)
  • Wielka Brytania Jake “Bacon9” Lloyd (analityk)
  • Wielka Brytania James “Kryptix” Affleck (rezerwa)