Respawn.pl

Nowa inicjatywa Esports Hall of Fame

Autor: Sergiusz Lelakowski

Swoją galerię sław ma piłka nożna, muzyka rockowa, a od teraz – także e-sport. Inicjatywa ta ma na celu promowanie dziedzictwa e-sportu i honorowanie najbardziej wpływowych osób.

Gracze, trenerzy, dziennikarze e-sportowi, wszyscy zaangażowani w rozwój sportu elektronicznego – to na nich skupiać się będzie cały świat w czasie ceremonii wprowadzenia do Galerii Sław. Pierwsza z nich odbędzie się w czasie ESL One Cologne 2016, i dotyczyć będzie Counter-Strike’a.

Nominacje do Hall of Fame składać będą członkowie odpowiedniego panelu. Lista jest bardzo długa, a wśród nich takie osobistości jak analizatorzy Duncan “Thorin” Shields, Jason “moses” O’Toole, współpracownik HLTV Luis “MIRAA” Mira czy senior manager ESL, Trevor “Midway” Schmidt. Wszystkie nazwiska możecie sprawdzić na stronie Esports Hall of Fame.

Każdy członek panelu będzie miał za zadanie wybrać do pięciu nominacji. Następnie wszyscy razem przedyskutują każdą z nich, a na koniec nominacja z największą ilością głosów zostanie wprowadzona do Esports Hall of Fame.

Osobiście jestem ciekaw, jakie gry będą brane pod uwagę. Wiele z nich nie jest już elementem sportu elektronicznego, jak Quake III czy pierwszy Starcraft. A przecież taki Fatal1ty ze wspomnianej strzelanki, można rzec, odmienił sposób, w jaki ludzie patrzą na tą dziedzinę sportu i od tej pory coraz więcej osób zauważało w nim potencjał. I pieniądze, oczywiście.

Ciekawa inicjatywa. Dzięki niej świat przypomni sobie o pewnych osobistościach, lub w ogóle je pozna. Ciekawi jesteśmy, kto pójdzie na pierwszy rzut oka. HeatoN? TaZ?