Respawn.pl

Nowa postać w League of Legends – przywitajcie Briar

Autor: Michał Maćkowski
Nowa postać w League of Legends - Briar

Do League of Legends zawitała całkowicie nowa postać. Briar to kolejny champion, który dołącza na Summoner’s Rift i który został stworzony przez czarną różę. 

Nowa postać w League of Legends

Briar to kolejna postać stworzona przez czarną różę i która jest wielbicielką krwi, oczywiście nie swojej. Nowa bohaterka zawitała już na serwery League of Legends i jej planową rolą będzie dżungla. To jednak wiemy, że to tylko i wyłącznie teoria, bowiem wiele postaci bardzo dobrze odnajduje się na kilku liniach.

Jak czytamy w historii Briar przedstawionej przez producentów,  to postać stworzona przez magię krwi, która jest żywą bronią opierającą się oczywiście na krwi. W swoim amoku postać zawsze zabijała zbyt wiele postronnych osób, a przez nie wykonanie swojej pierwszej misji, czarna róża zdecydowała się umieścić ją w dybach.  Bohaterka zorientowała się, że jej dotychczasowa tożsamość to ,,ostatnie, do czego chce dążyć”. Nie chciała już dłużej być bezmyślną maszyną do zabijania. Nie mogła już dłużej przebywać w więzieniu. To w tym momencie  nasze drogi przecinają się z Briar.

Specjalnie z tej okazji League of Legends wypuściło animację, która bardzo spodobał się społeczności gry.

Umiejętności Briar

Briar zawitała do League of Legends wraz z aktualizacją 13.18. Jak czytamy na stronie gry, ,,MIŁO CIĘ POZNAĆ, JESTEM GŁODNA… ZNACZY, BRIAR!” Umiejętności Briar przedstawiamy poniżej:

Umiejętność bierna — Karmazynowa Klątwa

  • Briar zyskuje zwiększone leczenie w zależności od swojego brakującego zdrowia, a jej ataki i umiejętności nakładają na krótko kumulujące się krwawienie. Krwawienie zadaje obrażenia fizyczne zależne od liczby ładunków i leczy Briar za procent czystych obrażeń.Briar nie ma podstawowej regeneracji zdrowia, a jej umiejętności kosztują zdrowie

Q — Zawrót Głowy

  • Briar skacze do celu, ogłuszając go na krótko, zadając obrażenia fizyczne i zmniejszając pancerz. Briar przestanie traktować priorytetowo bohaterów, jeśli rzuci tę umiejętność na stwora lub potwora w czasie trwania Krwawego Szału.

W — Krwawy Szał/Przekąszenie

  • Briar skacze w wybrane miejsce i wpada w Krwawy Szał, przez pewien czas prowokując samą siebie, z najbliższym wrogiem jako celem (priorytetowo traktując bohaterów). W Krwawym Szale zyskuje prędkość ataku i ruchu, a jej ataki zadają obrażenia fizyczne także wokół głównego celu. Briar może ponownie użyć tej umiejętności, aby wzmocnić swój następny atak. Atak ten zada obrażenia fizyczne zależne od brakującego zdrowia i leczy Briar za znaczny procent zadanych obrażeń.

E — Mrożący Okrzyk

  • Ładowanie: Briar wychodzi z Krwawego Szału i gromadzi energię, zyskując zmniejszenie obrażeń i przywracając sobie zdrowie.
  • Użycie: Briar wydaje z siebie krzyk, który zadaje obrażenia zależne od czasu ładowania i spowalnia na krótki czas. Po pełnym naładowaniu krzyk odrzuca, zadając dodatkowe obrażenia przeciwnikom, którzy uderzą w ścianę, i ogłuszając ich.

R — Pewna Śmierć

  • Briar kopie hemolit i leci do pierwszego trafionego bohatera, oznaczając go jako ofiarę. Lądując, zadaje duże obrażenia fizyczne pobliskim wrogom i sprawia, że uciekają. Następnie przechodzi w stan wzmocnionego Krwawego Szału i ściga swoją ofiarę, dopóki jedno z nich nie zginie. W tym czasie zyskuje pancerz, odporność na magię i dodatkową prędkość ruchu.