Respawn.pl

Nowe GamerLegion rusza do walki w Kolonii – na co stać Acora i spółkę? #MisjaKolonia

Autor: Maks Bartosik
Isak GamerLegion

Na kilka godzin przed startem fazy grupowej IEM Cologne 2023 przyjrzymy się GamerLegion, które po zmianach w składzie wydaje się być naprawdę ciekawym zespołem. A to wszystko oczywiście w ramach serii #MisjaKolonia!

Transfery

Latem w GamerLegion doszło do małej rewolucji kadrowej, jednak nie była ona spowodowana kiepskimi wynikami, a wręcz przeciwnie. Finaliści BLAST.tv Major Paris 2023 stracili dwóch kluczowych zawodników – Siuhego, który odszedł do MOUZ oraz IM’a, który wylądował w Natus Vincere.

W ich miejsce GamerLegion sprowadziło neaLana, który przejmie pałeczkę dowodzącego po Siuhym oraz Volta, który przeszedł z Into The Breach. Tak skompletowana piątka na IEM Cologne 2023 wystąpi po raz pierwszy w oficjalnym składzie.

Będą play-offy dla GamerLegion?

I już na samym starcie przed Keozem i spółką niezwykle ciekawy mecz. W swoim debiucie podejmą Monte, które przez fazę Play-In przeszło jak burza, pokonując Imperial i FURIA. Ostatni raz gdy oba zespoły mierzyły się ze sobą, to górą było GamerLegion, które w ćwierćfinale BLAST.tv Major Paris 2023 pokonało ukraińską formację 2:0. Teraz jednak oba zespoły są po zmianach w składzie i straciły swoje gwiazdy, więc szykuje się niezwykle ciekawe widowisko.

SKORZYSTAJ Z BONUSU 800 PLN: Obstawiaj mecze CS:GO na IEM Cologne 2023 ze specjalnym bonusem wynoszącym nawet 800 w BetX!

W grupie A, w której znalazło się GamerLegion, są także Heroic, TheMongolz, 9INE, ENCE, Cloud 9 oraz Fnatic. Patrząc na to zestawienie, ciężko jednak widzieć nowy skład GL w trójce drużyn, które awansują do Play-Offów. Jednak zespół dowodzony przez NeaLana powinien na spokojnie wygrać przynajmniej dwa spotkania, a kto wie, czy nawet przy korzystnym ułożeniu innych wyników, nie będzie finalnie walczył o awans do fazy Play-Off. Wszystko zależy od tego, jak kazachski prowadzący zdołał przygotować drużynę na zmagania w Kolonii, a tego dowiemy się już za kilkanaście godzin!

Wszystkie teksty z serii #MisjaKolonia znajdziecie tutaj.