Respawn.pl

Strona główna » Noworoczne porządki w dywizji VALORANTA w NiP-ie

Noworoczne porządki w dywizji VALORANTA w NiP-ie

Autor: Paweł Wilk

Na kilka dni przed końcem roku Ninjas in Pyjamas zdecydowało się dokonać sporych roszad w swojej drużynie VALORANTA. Jej szeregi opuściła dwójka zawodników, ale dołączył tylko jeden nowy. 

Włodarze szwedzkiej organizacji od dłuższego czasu szukają idealnego składu, który będzie w stanie rywalizacji na równi, chociażby z G2 Esports. Ostatnie niezbyt udane wyniki, a także brak awansu do europejskiego First Strike’u musiały doprowadzić do zmian. Dłuższej w ekipie Emila “eMILa” Sandgrena nie będziemy oglądać Saifa “Sayfa” Jibraeela oraz Nielsa “luckeRRRA” Jasieka, którzy barwy NiP-u bronili kolejno od czerwca i września. W tym okresie drużynie udało się zwyciężyć GLX Elite.

Tak dobrze zawodnicy nie wyglądali podczas prestiżowych rozgrywek od Riot Games, chociaż mieli imponujący początek i szybko awansowali do play-offów. W nich zbyt mocne okazało się G2, które wygrało bez straty mapy. Europejski miks swoich sił próbował w drugiej turze eliminacyjnej, ale tam zespół odpadł we wcześniejszej fazie.

W krótkiej przerwie od turniejów formacja zdecydowała się pożegnać Jibraeela i Jasieka, a braki w połowie uzupełnić transferem Yaroslava “Jady’ego” Nikolaeva, który ostatnie tygodnie spędził w drużynie HSDIRR. Dodatkowo włodarze Ninjas in Pyjamas ogłosiło, że Charles “CREA” Beauvois wraz z Emirem “rhyme” Muminovicem przedłużyli swoje kontrakty o dwa lata.

Aktualny skład VALORANTA w Ninjas in Pyjamas prezentuje się następująco:

  • Emir “rhyme” Muminovic
  • Charles “CREA” Beauvois
  • Egor “chiwawa” Stepanyuk
  • Yaroslav “Jady” Nikolaev
  • Emil “eMIL” Sandgren – trener