Respawn.pl

Nowy rok i sukces! Valve z rekordową liczbą jednocześnie zalogowanych użytkowników

Autor: Krzysztof Sarna
Steam

Dopiero co rozpoczęliśmy 2022 rok, a Valve może już mówić o sukcesie i to naprawdę wielkim sukcesie. Steam pobił rekord, a chodzi tu o liczbę jednocześnie zalogowanych użytkowników. Tak więc platforma mimo tego, że na rynku istnieje od osiemnastu lat, nadal ma się dobrze i zainteresowanie graniem w gry właśnie na Steamie wcale nie maleje.

Dokładnie 2 stycznia Steam odnotował rekord pod względem jednocześnie zalogowanych użytkowników. Jak podał SteamDB, w jednym momencie na Steamie zalogowanych było prawie 28 milionów osób. Dokładna liczba to 27 942 036, co robi kolosalne wrażenie. Do tego dokonania doszło w minioną niedzielę, o godzinie 16:00. Nieistotne jest to, że platforma przeznaczona do gier najnowsza nie jest, wszak we wrześniu bieżącego roku wybije jej 19-lecie. Fakty są takie, że produkt od Valve króluje na rynku gier.

Niecałe 28 milionów użytkowników zalogowanych jednocześnie do Steama przełożyło się na ponad 8 milionów osób, które grały. 

Tym samym Origin czy Epic Games na ten moment mogą się przysłowiowo “schować”. Jak możemy dostrzec – rozdawnictwo gier za darmo w przypadku tej drugiej platformy nie zdaje się na dużo. Trudno się jednak w tym wszystkim dziwić, że Steam bije rekordy. Przemawiają za nimi przecież takie tytuły jak CS:GO, Dota2 czy inne. Ponadto spory wpływ na tak doskonałą liczbę ma wpływ okres, w jakim się znajdujemy. Sporo osób spędza aktualnie najwięcej czasu w domu. Wiadomo, sprawy pandemiczne, zima i tak dalej…