Respawn.pl

Strona główna » Nowy, szwedzki LAN zapowiedziany. Do wygrania ćwierć miliona dolarów

Nowy, szwedzki LAN zapowiedziany. Do wygrania ćwierć miliona dolarów

Autor: Aleksander Kurcoń

Pinnacle się nie zatrzymuje i ogłasza kolejny turniej, tym razem LAN-owy. Odbędzie się w szwedzkiej Sparbanken Skane Arena w czerwcu. Pula nagród wynosi aż 250 tysięcy dolarów. 

Łącznie osiem drużyn stanie do walki o ćwierć miliona dolarów. Na razie organizatorzy ujawnili zaledwie trzy zaproszone ekipy. Najwyżej rozstawioną ekipą jest duńskie Heroic, które obecnie znajduje się na 5. miejscu w rankingu HLTV. Kolejne dwa miejsca przypadły europejskiej drużynie Fnatic i Brazylijczykom z Imperial.

Na razie nieznany jest sposób wręczania kolejnych pięciu nominacji. Organizator zapowiedział jednak, że w ciągu najbliższych tygodni poznamy nowe, zaproszone drużyny. Pytanie, czy wszystkie sloty przewidziano dla zaproszonych ekip, czy jednak organizator pokusi się o inną drogę awansu na imprezę.

Pinnacle Cup Championship będzie imprezą LAN-ową zorganizowaną w szwedzkim mieście Lund w dniach 8 – 11 czerwca na tamtejszej Sparbanken Skane Arena, która może pomieścić nawet 7500 widzów. Łącznie do wygrania będzie 250 tysięcy dolarów. Sam turniej będzie zaś podsumowaniem ponad dwuletniego cyklu turniejów od Pinnacle, które były organizowane wraz z GRID. Ponadto dowiedzieliśmy się, że przed czerwcowym LAN-em odbędą się jeszcze dwa turnieje od Pinnacle. Być może to będzie jedna ze ścieżek awansu na imprezę.