Respawn.pl

NRG powraca na scenę CS’a! W składzie byli gracze Liquid i EG

Autor: Marcin Kapusta

Po czterech latach trykot NRG Esports ponownie przywdziali Vincent “Brehze” Cayonte oraz Damian “daps” Steele!

Amerykańska organizacja NRG Esports powróciła na scenę Counter-Strike’a po czterech latach nieobecności, prezentując nowy skład. Znaleźli się w nim Josh “oSee” Ohm, Jadan “HexT” Postma, Justin “FaNg” Coakley, Vincent “Brehze” Cayonte oraz Damian “daps” Steele. Cel? Powtórzyć sukcesy poprzedniego zespołu z lat 2018/2019.

Brehze i daps znów w barwach NRG

Brehze i daps występowali w pierwszym zespole NRG, który okazał się ogromnym sukcesem. W latach 2018-2019 sięgnął m.in. po tytuły mistrzowskie trzeciej odsłony cs_summit 3 i IEM Shanghai 2018, a także wywalczył wicemistrzostwo piątego sezonu StarLadder StarSeries i-League. Jak później potoczyły się losy kolektywu? W lipcu daps na zasadzie transferu dołączył do Cloud9, natomiast wakat po nim załatał Peter “stanislaw” Jarguz. Zaledwie dwa miesiące później Evil Geniuses wykupiło cały skład NRG. Po utracie zawodników organizacja zwinęła przysłowiowe stragany, znikając ze sceny CS’a na cztery długie lata.

Przewijające się w ostatnich dniach pogłoski sugerowały, że daps obejmie stanowisko głównego trenera. Od 2020 roku odpowiadał bowiem za wyniki Evil Geniuses oraz Liquid, stojąc za plecami swoich podopiecznych. Niemniej 30-letniego weterana znów będziemy mogli oglądać na serwerze w roli gracza. Jego cenne doświadczenie i epizody trenerskie z pewnością ułatwią mu pracę na pozycji prowadzącego.

Byli gracze EG, Liquid i compLexity łączą siły

Josh “oSee” Ohm, Justin “FaNg” Coakley i Jadan “HexT” Postma to młodzi gracze, którzy mają stanowić przyszłość sceny Counter-Strike’a zza Atlantyku. Pierwszy z wyżej wymienionych przez ostatnie dwa lata przywdziewał trykot Teamu Liquid. Utożsamiając się z holenderskim klubem, wywalczył m.in. wicemistrzostwo szesnastego sezonu ESL Pro League, BLAST Premier World Final 2022 oraz dotarł do półfinałów IEM Katowice 2023. W NRG zjednoczy swoje ścieżki z Justinem “FaNgiem” Coakleyem, z którym występował pod banderą Extra Salt. Ostatni fotel objął Jadan “HexT” Postma, najmniej doświadczony zawodnik. Przez krótki okres miał okazję reprezentować m.in. Evil Geniuses, gdzie współpracował z Brehzem.

Nowy skład NRG Esports wygląda następująco:

  • United States Vincent “Brehze” Cayonte
  • Canada Damian “daps” Steele
  • United States Josh “oSee” Ohm
  • Canada Jadan “HexT” Postma
  • Canada Justin “FaNg” Coakley