Respawn.pl

Z CreativeForge Games odeszło połowę deweloperów!

Autor: Marcin Skrętkowicz

To już tydzień po rezygnacji prezesa Kacpra Szymczaka z studia CreativeForge Games. W jego ślady poszło już 18 pracowników. Kadrowe załamanie zmusiło spółkę do przygotowania nowej strategii, a kurs akcji spadł w historyczne minimum. 

Obecnie Zarząd Spółki prowadzi prace nad nową strategią działalności, której główne założenia będą oparte na produkcji gier na które Spółka ma zapewnione finansowanie. Spółka planuje kontynuować prace nad obecną, rozpoczętą w 2018 r. nową produkcją celem jak najszybszego zaprezentowania nowego tytułu graczom. Ponadto będą prowadzone prace, nad kilkoma preprodukcjami gier celem znalezienia tytułu o największym potencjale sprzedażowym – tak czytamy w raporcie spółki.

W CreativeForge Games dzieje się coś niedobrego i sygnalizował to Kacper Szymczak. W ubiegłym tygodniu prezes spółki po zaledwie trzech miesiącach urzędowania na tym stanowisku, złożył rezygnację. Spółka w oficjalnym komunikacie podała, że powodem rezygnacji była rozbieżność zdań w kwestii modelu działalności spółki oraz fakt, że zgłoszone na mające się odbyć w dniu 24.01.2019 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie projekty uchwał uniemożliwiają sprawowanie przez Zarząd swojej faktycznej funkcji, jakiej jest reprezentowanie spółki i prowadzenie jej spraw. Na wspomnianym walnym dokonano m.in. zmian w statucie spółki oraz składzie rady nadzorczej.

Dzisiejszy raport rozczarował inwestorów, akcje CreativeForge na wtorkowej sesji staniały o blisko 12 proc. (do 11,99 zł). Odejście 18 członków zespołu to solidna klęska spółki. Według raportu za III kwartał na koniec września spółka nie zatrudniała nikogo, a współpracowała jednak z około 40 osobami na podstawie umów cywilnoprawnych. Biorąc tę liczbę za punkt odniesienia można łatwo obliczyć, że w poniedziałek zniknęła niemal połowa zespołu, którym dysponowało CreativeForge. Tym bardziej, że spółka wciąż jest na wstępnym etapie rozwoju i wciąż nie notuje zysków.

CreativeForge Games to studio z grupy PlayWay (kontroluje 47,81 proc. akcji). W zarządzie zasiada m.in. Mateusz Zawadzki, prezes Ultimate Games (również grupa PlayWay). Studio ma na swoim koncie dwie istotne premiery: HardWest (gra wydana w listopadzie 2015 r.) oraz Phantom Doctrine (sierpień 2018 r.). Spółka zadebiutowała na NewConnect 25 maja 2018 r.

crativeforge games