Respawn.pl

Odgrzewany skład NiP-u? Na pokład Dignitas zawitał Lekr0

Autor: Krzysztof Sarna

Dignitas mocno identyfikuje się z organizacją Ninjas in Pyjamas. Kolejnym ruchem to potwierdzającym jest transfer Joanasa “Lekr0” Olfssona.

W szeregach Dignitas doszło do momentalnych zmian, a to dzięki zaangażowania nowego zawodnika, którym okazał się Lekr0. Szwed wstąpi w miejsce Harisa “H4RR3” Hadzica, który jednocześnie przeszedł na ławkę rezerwowych. Norweg pod banderą Dig występował zaledwie pięć miesięcy, odkąd podpisał kontrakt po tym, jak wcześniej występował w Nordavind. 

27-latek wraca do gry po miesiącu, który spędził na ławce rezerwowych w North. Olofsson jest także doskonale znany ze swoich występów we Fnatic czy Ninjas in Pyjamas. Z tą pierwszą formacją sięgał po mistrzostwo IEM Katowice 2018 czy WESG 2017. Z kolei z NiP-em dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo BLAST Pro Series: Copenhagen kolejno w 2018 i 2019 roku. 

Gracz ze Skandynawii  ponownie spotka się z Patrikiem “f0restem” Lindbergiem, z którym grał jeszcze za czasów NiP-u. Wówczas dwójka Szwedów spędziła ze sobą łącznie osiemnaście miesięcy. Przygoda dobiegła końca w styczniu minionego roku, kiedy to pewna era się zakończyła i weteran przeszedł do Dignitas.

Dołączenie nowego gracza do szeregów szwedzko-amerykańskiej organizacji rodzi nowe nadzieje na odrodzenie się ekipy po słabym początku roku. Dig w zmaganiach cs_summit 7 zajęło 9-10 miejsce, a na Snow Sweet Snow 1 była to lokacja 13-15. 

Do pierwszego debiutu Lekr0 w szeregach Dignitas dojdzie lada moment. Zawodnicy Halvora “vENdetty” Gulestøla mierzą się z HAVU w ramach pierwszej rundy rozgrywek Pinnacle Cup. Łączna pula nagród tych zmagań wynosi sto tysięcy dolarów.

W tej sytuacji skład Dignitas prezentuje się następująco:

  • 🇸🇪Patrik “⁠f0rest⁠” Lindberg
  • 🇳🇴Håkon “⁠hallzerk⁠” Fjærli
  • 🇸🇪Adam “⁠friberg⁠” Friberg
  • 🇸🇪Ludvig “⁠HEAP⁠” Alonso
  • 🇸🇪Jonas “⁠Lekr0⁠” Olofsson
  • 🇳🇴Haris “⁠H4RR3⁠” Hadzic – ławka rezerwowych
  • 🇳🇴Halvor “⁠vENdetta⁠” Gulestøl – trener