Respawn.pl

Oficjalnie: Anonymo Esports prezentuje skład akademii w CS:GO

Autor: Marcin Kapusta

Anonymo Esports poszerza swoje wpływy w Counter-Strike’u: Global Offensive o nową akademię. Wsparciem zostali obdarzeni szerzej nieznani gracze znad Wisły!

Ogłoszenie nie jest niczym zaskakującym, ponieważ kilka dni temu informowało już o tym Polish Leaks. Ponadto młodzieżowy skład Anonymo widniał na liście uczestników Ligi Akademii, którą organizuje arrMY.

Szeregi organizacji Mateusza “Sówka” Kowalczyka zasilili Nikodem “Majster” Gulmantowicz, Patryk “dezz” Karasiewicz, Eryk “MaiN” Mordęcki, Jakub “Hype” Kurek oraz Wiktor “TicQ” Lachowicz. Pierwszy z wyżej wymienionych w przeszłości był rezerwowym nieistniejącego już Liquid Biceps, a także grywał w Teamie MCE X. Hype jeszcze do niedawna reprezentował barwy MarsoniX, natomiast TicQ dotychczas występował w GGPredict VIXIT. Drużyna ta wręcz otarła się o awans do jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski 2021, jednak w ostatecznym rozrachunku uległa ex-Pompie 0:2 (10:16, 12:16).

Za proces budowy młodocianego kolektywu odpowiadał analityk Anonymo Esports, Bartłomiej “BGG” Gawlas, który ponadto będzie jego koordynatorem . “Dla rozjaśnienia, akademia będzie miała swojego trenera, moja główna rola w drużynie się nie zmienia. Dodatkowo będę opiekunem tego projektu. Każdą wolną chwilę będę starał się poświęcać dla zawodników, jak i trenera, żeby pomagać im w ciągłym rozwoju.” – zakomunikował 20-latek za pośrednictwem Twittera.

Gracze Anonymo Academy zadebiutują już 20 września podczas Ligi Akademii arrMY. O 20:15 podejmą Lodis by Illuminar, czyli zespół uczestniczący w Dywizji Profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej.

Aktualny skład Anonymo Academy prezentuje się następująco:

  • Polska Nikodem “Majster” Gulmantowicz (rifler)
  • Polska Patryk “dezz” Karasiewicz (IGL)
  • Polska Eryk “MaiN” Mordęcki (rifler)
  • Polska Jakub “Hype” Kurek (snajper)
  • Polska Wiktor “TicQ” Lachowicz (rifler)