Respawn.pl

Oficjalnie: blacktear5 kończy epizod w Anonymo Esports!

Autor: Marcin Kapusta

Już od kilku dni Piotr “blacktear5” Kasiński nie występował w Anonymo, dlatego też jego odejście było tylko kwestią czasu. Dziś organizacja oficjalnie potwierdziła rozstanie z 20-latkiem!

O potencjalnych ruchach kadrowych spekulowano już pod koniec września, gdy założyciel organizacji – Mateusz “Sówek Kowalczyk napisał na Twitterze, że na treningach zabrakło blackteara5. “Przez następnie dni będziemy testować zawodników do głównego składu. Stąd dzisiejszy brak blackteara5 na treningach. Okres próbny dobiega końca i chemy się upewnić, w którym kierunku zamierzamy iść jako team“. Sam Piotr dwa dni temu zakomunikował, że nie gra już w barwach Anonymo, natomiast dziś organizacja potwierdziła ten stan rzeczy. Tym samym 20-latek oficjalnie zakończył dwumiesięczny epizod, który naznaczony był zarówno sukcesami, jak i porażkami. W tym czasie drużyna dotarła do play-offów 38. sezonu ESEA Premier, lecz nie zdołała spełnić swojego głównego celu, jakim był awans na Majora.

Co dalej podzieje się w szeregach Anonimowych? Sówek potwierdził, że Janusz “Snax” Pogorzelski nadal będzie sprawował funkcję prowadzącego i głównego AWPera. “Snax zostaje jako IGL i prawdopodobnie zostanie jako snajper. Oprócz snatchiego chyba nie ma na rynku bliżej lub dalej dostępnych snajperów. Dużo zależy od tego, kto finalnie dołączyłby do organizacji“. Obecnie trwają testy graczy, na których przebywa nawet były reprezentant G2 Esports w VALORANTA, Patryk “paTiTek” Fabrowski.”Lista nie jest długa (jest z pięć osób), a paTiTek jest na niej największym świeżakiem […] Ten chłop jest bardzo utalentowanym graczem i na pewno siadło mu na psychę to, że nie mógł grać na najważniejszych turniejach przez całą swoją karierę. W momencie, w którym przeszedł na ławkę w Heretics, to przeszło mu przez myśl, że może jednak Counter-Strike. Dlatego daliśmy mu szansę i powiem, że nie pokazał się ze złej strony” – powiedział Sówek na jednym ze swoich streamów. Czyżby szykuje się wielki powrót? Miejmy taką nadzieję!

Aktualny skład Anonymo Esports wygląda następująco:
  • Polska Janusz “Snax” Pogorzelski
  • Polska Paweł “innocent” Mocek
  • Polska Kacper “Kylar” Walukiewicz
  • Polska Patryk “Demho” Tomaszewski
  • Polska Adrian “imd” Pieper (trener)
  • Polska Bartłomiej “BGG” Gawlas  (analityk)