Respawn.pl

Oficjalnie: Goofy i Jedqr na ławce rezerwowych x-kom teamu!

Autor: Krystian Terpiński

Prawdziwą burzę wywołały wczorajsze plotki o odsunięciu od głównego składu x-kom teamu dwóch zawodników. Zaledwie dzień później organizacja potwierdziła, że na ławce rezerwowych ląduje Krzysztof “Goofy” Górski oraz Grzegorz “Jedqr” Jędras. 

Z wystosowanego przez organizację oświadczenia możemy wyczytać, że powodem przesunięcia zawodników w stan nieaktywności jest ich krótki staż na profesjonalnej scenie CS:GO. Włodarze nadwiślańskiej formacji chcą dodać do swojego zespołu potrzebną według nich dawkę doświadczenia. Filozofia, którą prezentują właściciele x-kom teamu pokrywa się więc w pewnym stopniu z plotkami, które mówią o tym, że do drużyny dołączą Paweł “innocent” Mocek i Paweł “reatz” Jańczak.

Krzysztof “Goofy” Górski był ostatnim członkiem oryginalnego składu x-kom team, znanego jeszcze wcześniej pod nazwą Venatores. Z pomocą młodego zawodnika drużyna osiągała takie sukcesy jak awans na V4 Future Sports Festival czy triumf podczas pierwszej edycji Good Game League. Najświeższym osiągnięciem jest z kolei zakwalifikowanie się do ESEA MDL Season 31 Europe.

Dużo mniejszym stażem w drużynie może za to pochwalić się Grzegorz “Jedqr” Jędras. Dołączył on do ekipy Daniela “STOMPA” Płomińskiego pod koniec ubiegłego roku w ramach rewolucji kadrowej. Podczas kilku miesięcy spędzonych w szeregach x-komu, Jędras wraz z kolegami stanął na najniższym stopniu podium Polskiej Ligi Esportowej, a także zakwalifikował się na GGW czy do wspomnianego wcześniej ESEA MDL.

Aktualny skład x-kom team prezentuje się następująco:

  • Daniel “STOMP” Płomiński
  • Oskar “oskarish” Stenborowski
  • Michał “mono” Gabszewicz