Respawn.pl

Strona główna » Oficjalnie: Najbliższy Major odbędzie się w Sztokholmie. Już niebawem rusza sprzedaż biletów!

Oficjalnie: Najbliższy Major odbędzie się w Sztokholmie. Już niebawem rusza sprzedaż biletów!

Autor: Marcin Kapusta
PGL

Najbliższy Major organizowany przez PGL oficjalnie odbędzie się w stolicy Szwecji, Sztokholmie. Na arenie pomieści się ponad 14 tysięcy kibiców.

PGL zapowiedziało zorganizowanie turnieju najwyższej rangi już w styczniu bieżącego roku. “Przede wszystkim ja, jak i moi koledzy jesteśmy zagorzałymi fanami Counter-Strike’a. Od czasów dorastania obserwowaliśmy, jak ten tytuł staje się coraz większy w tym samym czasie, w jakim rozwija się nasza firma. Mamy ponadczasowe wspomnienia z naszych poprzednich projektów CS-a i szczerze mówiąc, wiele zawdzięczamy tej grze jako gracze i marka. Wierzymy, że ta społeczność zasługuje na najlepszy produkt, jaki kiedykolwiek widziała ta marka. Naszym celem jest uczczenie gry w najlepszy możliwy sposób. Będziemy na to ciężko pracować.” – powiedział wówczas Silviu Stroie, dyrektor generalny PGL.

Przez ponad siedem miesięcy przedstawiciele PGL dwoili się i troili, by Major odbył się właśnie w Szwecji. Niemniej cały proces przygotowawczy utrudniała pandemia koronawirusa i restrykcje obowiązujące w skandynawskim kraju. Pod koniec lipca rozważano nawet organizację prestiżowego wydarzenia w Bukareszcie, czyli stolicy Rumunii. “Kiedy początkowo planowaliśmy organizację Majora, mieliśmy na uwadze, że po tak długim czasie, musimy znaleźć specjalne miejsce, aby uwolnić pasję graczy, organizatorów, fanów i wreszcie naszą. Szwecja wydawała się pod tym względem idealnym miejscem, miejscem z wielkim Counter-Strike’owym dziedzictwem, które w dużej mierze przyczyniło się do rozwoju esportowego ekosystemu. Ale, jak w przypadku każdego innego wydarzenia, które organizowaliśmy, zawsze posiadaliśmy plan awaryjny na wypadek, gdybyśmy nie byli w stanie przeprowadzić eventu prawidłowo“.

Koniec niepewności

Dziś firma PGL oficjalnie rozwiała wszystkie wątpliwości. Najbliższy Major rozpocznie się 26 października, a uczestnicy wyłonieni na podstawie rankingu RMR powalczą o rekordową pulę nagród w wysokości dwóch milionów dolarów. Faza pucharowa odbędzie się w dniach 4-7 listopada w sztokholmskiej Avicii Arenie, która jest w stanie pomieścić ponad 14 tysięcy kibiców. Bilety trafią na sprzedaż już 22 września o godzinie 10:00.

Na sam koniec warto wspomnieć, że PGL Stockholm będzie pierwszym turniejem rangi Major od ponad dwóch lat. Ostatni rozegrał się we wrześniu 2019 roku w Berlinie, a po ostateczny triumf sięgnęli Duńczycy z Astralis.