Respawn.pl

Strona główna » Oficjalnie: ponczek dołącza do Wisły All In! Games Kraków

Oficjalnie: ponczek dołącza do Wisły All In! Games Kraków

Autor: Marcin Kapusta

Wcześniejsze plotki potwierdziły się. Patryk “ponczek” Wites zasilił szeregi Wisły All In! Games Kraków, zastępując Dominika “fanatyka” Barkieta! 

Ponczek w przeszłości reprezentował barwy takich formacji jak AVEZ, x-kom Team czy też ATB Gaming, z którym zdobył wicemistrzostwo Polski. Pod koniec 2019 roku rozegrał krótki epizod w Arcane Wave, pełniąc funkcję trenera. W marcu Patryk wraz z Mikołajem “mouzem” Karolewskim oraz Pawłem “byalim” Bielińskim zagrali kilka spotkań w szeregach Białej Gwiazdy, gdzie pełnili rolę zmienników. Zastępowali oni Piotra “morelza” Taterkę, Kacpra “kap3ra” Słomę i Grzegorza “jedqra” Jędrasa, który przeszedł do Illuminar. Ponczek wraz ze swoimi kolegami zajęli wtedy pierwsze miejsce w relegacjach do 33 sezonu ESEA Premier Europe, pokonując w finale brytyjskie Endpoint.

Wites napisał: “Niezmiernie się cieszę, że mogę reprezentować barwy jednej z najlepszych drużyn w Polsce. Jestem wdzięczny, że moi nowi kompani obdarzyli mnie zaufaniem i mocno wierzę w to, że w obecnym składzie będziemy w stanie walczyć o najwyższe lokaty zarówno w Polsce, jak i w Europie“.

Trener formacji – Mateusz “Loord” Cybulski w oficjalnym oświadczeniu zawarł: “Z dniem dzisiejszym do naszej drużyny dołącza Patryk “ponczek” Wites. Patryk podczas marcowego etapu budowania tej drużyny był jednym z głównych kandydatów do zasilenia naszych szeregów. Ostatecznie na tamtym etapie postanowiliśmy postawić na fanatyka. Dominik nie do końca sprawdził się w roli w jakiej go widzieliśmy, więc naturalnym wyborem jest dla nas ponczek, którego testowaliśmy już wcześniej i wiemy, że wpasuje się do drużyny. Chciałbym bardzo podziękować Dominikowi za wkład i serce włożone w rozwój naszej drużyny”.

Kapitan zespołu – Grzegorz “SZPERO” Dziamałek dodał: “Jest mi bardzo miło, że mogę powitać ponczka w naszej drużynie. Tym razem nie chcieliśmy testować kolejnych zawodników. Wiedzieliśmy bowiem na co stać Patryka, gdyż przez długi czas grał z nami przed startem poprzedniego sezonu, a do tego pomógł nam utrzymać się w ESEA MDL, występując w roli zmiennika w barażach. Jest on idealnym uzupełnieniem naszego składu, gdyż gracza pełniącego taką rolę szukaliśmy od dawna”. 

Organizacja poinformowała, że nowy nabytek przystępuje do obozu przygotowawczego, który odbywa się na stadionie Wisły Kraków.

Aktualny skład Wisły All In! Games prezentuje się następująco:

  • 🇵🇱 Grzegorz “SZPERO” Dziamałek
  • 🇵🇱 Wiktor “mynio”  Kruk
  • 🇵🇱 Olek “hades” Miskiewicz
  • 🇵🇱 Grzegorz “jedqr” Jędras
  • 🇵🇱 Patryk “ponczek” Wites
  • 🇵🇱 Mariusz “Loord” Cybulski (trener)