Respawn.pl

Oficjalnie: rallen i snatchie dopełniają skład Anonymo Esports! Debiut już dziś

Autor: Marcin Kapusta

Ostatnie pogłoski związane ze zmianami w Anonymo Esports okazały się trafne. Dziś Michał “snatchie” Rudzki i Karol “rallen” Rodowicz oficjalnie przywdziali trykot organizacji Mateusza “Sówka” Kowalczyka!

Od momentu odejścia Kamila “KEI-a” Pietkuna w lipcu, Anonymo Esports przechodziło burzliwy okres w swojej historii, który ponadto obfitował w wiele przetasowań kadrowych. W buty “polskiego wrotkarza” wszedł Piotr “blacktear5” Kasiński, natomiast kilka dni później powstała kolejna luka, wszak Wiktor “mynio” Kruk postanowił przejść na ławkę rezerwowych. Tak więc organizacja sięgnęła po dotychczasowego reprezentanta ex-Pompy, Patryka “Demho” Tomaszewskiego. W międzyczasie styl gry Anonimowych całkowicie się zmienił, ponieważ rolę prowadzącego objął Janusz “Snax” Pogorzelski. 29 września swój okres próbny zakończył blacktear5. Sugerowało się, że Demho również podzieli jego losy, aczkolwiek ten zachował swoje miejsce w strukturach Anonymo. ” Chcielibyśmy też uspokoić wszystkich fanów talentu Demho, Patryk zostanie w organizacji, gdzie będziemy bacznie przyglądać się jego dalszemu rozwojowi.” – oświadczyli przedstawiciele za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dołączenie rallena i snatchiego nie jest niczym zaskakującym, bowiem już dwa dni temu doniesienia o domniemanych ruchach stały się czołowym tematem społeczności CS:GO znad Wisły. Obydwaj do niedawna utożsamiali się z x-kom AGO, które w czołowym momencie okupowało 23. lokatę w światowym rankingu HLTV . Pod banderą warszawskiej organizacji zdobyli kilka srebrnych medali, w tym m.in. podczas 37. sezonu ESEA Premier Europe, IronWar Grand Prix, FunSpark ULTI 2021 Europe 3 oraz Snow Sweet Snow #2. W swoim ostatnim występie (tzw. last dance) w barwach Jastrzębi, snatchie i rallen poprowadzili swoich kolegów do zwycięstwa w Pucharze Narodowej Drużyny Esportu 2021, demolując w finale HONORIS 2-0 (16:5, 16:5).

Odświeżony zespół Anonymo Esports zadebiutuje już dziś w ramach jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski 2021. Zawodnicy już o 15:30 staną w szranki z kolektywem Wiktora “TaZa” Wojtasa i Filipa “NEO” Kubskiego. Transmisja ze spotkania dostępna będzie na oficjalnym kanale ESL Polska na Twitchu. 

Kolejna fala hejtu w stronę graczy Anonymo. Najwyższy czas z tym skończyć!

Pół roku temu odbyła się akcja 100% ESPORTS 0% HATE, która miała na celu piętnowanie hejtu i wyzwisk w profesjonalnym esporcie. Niestety dziś po raz kolejny borykamy się z tym samym problemem. Odświeżone Anonymo nie zdążyło nawet zadebiutować, a już wylało się wiadro pomyj na graczy tejże formacji.

Tę przykrą sytuację dosadnie skomentowali Paweł “innocent” Mocek oraz Mateusz “Sówek” Kowalczyk. “Nie ma organizacji bez fanów. Ja nie jestem tylko CEO organizacji, ale także kibicem. Jednym z Was. I jako kibic chciałbym wszystkim wyzywającym Mocka, czy jakiegokolwiek innego gracza powiedzieć, żebyście poszli gdzie indziej. Kibicujcie komuś innemu. Nie potrzebujemy Was. Chcecie być szóstym graczem, pomagać nam, to pomagajcie. Kibicujcie, przeżywajcie. Myślałem, że historia z myniem otworzyła Wam oczy. Ale widzę, że byłem w błędzie. Nie da się niektóry wytłumaczyć. Nie zagraliśmy jednego meczu, a już jest hejt. To niedopuszczalne. Możecie mieć swoją opinie, ale wyzywanie to coś innego. Mocek nie jest w teamie, bo ma zasięgi. Jest fantastycznym graczem i wnosi do drużyny dużo więcej niż statystyki meczowe. Więc serio, chcecie kogoś linczować, to idźcie to innych teamów. My Wam podziękujemy.” – stwierdził CEO Anonymo na Twitterze.

Odnośnie community – wstyd mi ogromnie za to, w jaki sposób “nasi fani” odnoszą się do innych drużyn. Wstyd i przykro mi było w sytuacji z myniem, gdzie ten ściek to już w ogóle przerósł wszystko. Wtedy byłem serio zły na wszystkich nieudaczników. Teraz nie jestem. Od przerwy wakacyjnej dostałem nową rolę, którą będę grał nadal. W niej się spełniam i jestem pierwszy raz w tym roku w miarę zadowolony ze swojej gry. Staty piękne nie będą skoro większość przegrywamy, ale na pewno są dużo lepsze, szczególnie ich najważniejszy punkt, czyli entry%. A dopóki się community nie ogarnie, zawsze ktoś będzie dostawał w dupę na czacie, takie jest prawo anonimowego internetowego robala. Jak nie mynio, to ja, jak nie ja, to ktoś kolejny. Zobaczymy kto.” – napisał z kolei innocent.

Aktualny skład Anonymo Esports prezentuje się w sposób następujący:
  • Polska Janusz “Snax” Pogorzelski
  • Polska Paweł “innocent” Mocek
  • Polska Kacper “Kylar” Walukiewicz
  • Polska Karol “rallen” Rodowicz
  • Polska Michał “snatchie” Rudzki
  • Polska Patryk “Demho” Tomaszewski
  • Polska Adrian “imd” Pieper (trener)