Respawn.pl

Oficjalnie: smooya dołącza do Fnatic na okres próbny!

Autor: Marcin Kapusta
smooya

Fnatic w końcu sprowadziło do składu CS:GO rasowego snajpera. Został nim Owen “smooya” Butterfield, który zasilił szeregi formacji na trzymiesięczny okres próbny!

Oficjalne ogłoszenie tego ruchu kadrowego nastąpiło kilka godzin po tym, jak smooya definitywnie rozstał się z Movistar Riders.”Bardzo dziękuje organizacji za wspólnie spędzony czas i za zwolnienie z obowiązującego kontraktu, aby pomóc mi w dalszym rozwoju kariery. Na zawsze pozostanę Waszym dłużnikiem“. Tym samym 22-latek wszedł w buty Jacka “Jackinho” Mattssona, który tydzień temu wylądował na ławce rezerwowych. Oznacza to, że Fnatic po raz pierwszy w historii CS:GO będzie występować pod flagą Wielkiej Brytanii, wszak większość zawodników z obecnego składu wywodzi się właśnie z tego kraju.

Po pierwsze muszę podziękować Raquel Gin, Luisowi Filgueriowi oraz Movistar Riders, ponieważ bez nich to wszystko nie byłoby możliwe. Sprawili, że cały proces był łatwy i przejrzysty. Dla tych, którym podoba się brytyjska flaga przy Fnatic, czeka Was naprawdę długa ekscytacja. Jest to sytuacja dla mnie niewyobrażalna, bo nie sądziłem, że znajdę się w takiej marce z powodu moich błędów, które popełniłem w przeszłości. Dziękuje Samuelssonowi za to, że tak bardzo we mnie wierzył, stawiając na szali swoje własne zaufanie. Dołączam do Fnatic z bardzo otwartym umysłem i rozsądnymi oczekiwaniami wobec siebie i całego zespołu. Będę ciężko pracować każdego dnia nie tylko na serwerze, ale także poza nim, aby rozwijać się jako człowiek. Czekałem na taką szansę od lat i myślę, że teraz jest idealny moment, aby pokazać wszystkim moje umiejętności.“- oświadczył smooya w mediach społecznościowych.

Owen miał już okazję wystąpić w czarno-pomarańczowych barwach w ramach otwartych kwalifikacji do Intel Extreme Masters Winter 2021. Podopieczni Jamiego “keity” Halla dość sprawnie zdołali awansować do zamkniętego etapu, pokonując po drodze Team GamerLegion, K23 czy też Galaxy Racer. Niemniej jako pełnoprawny gracz Fnatic zadebiutuje najprawdopodobniej 20 października, bowiem to wtedy startują zmagania w eliminacjach do DreamHack Open November. Oprócz ALEXA i spółki, udział w nich wezmą m.in. forZe, Team Entropiq, MAD Lions, Eternal Fire oraz SINNERS Esports.

Aktualny skład Fnatic wygląda następująco:
  • Szwecja Freddy “KRIMZ” Johansson
  • Szwecja Ludvig “Brollan” Brolin
  • Wielka Brytania ALEX “ALEX” McMeekin
  • Wielka Brytania William “mezii” Merriman
  • Wielka Brytania Owen “smooya” Butterfield (okres próbny)
  • Szwecja Jack “Jackinho” Mattsson (rezerwa)
  • Wielka Brytania Jamie “keita” Hall (trener)