Respawn.pl

OG nadal zaskakuje. Ekipa F1KA lepsza od ENCE!

Autor: Aleksander Kurcoń
F1KU, CS:GO

Abdul “degster” Gasanov idealnie wpasował się w buty Mateusza “mantuu” Wilczewskiego. Rosjanin poprowadził OG do zwycięstwa nad ENCE, rozgrywając znakomite zawody podczas BLAST Premier Spring Final 2022.

 • mini flag icon of European Union OG 2:0 mini flag icon of European Union ENCE (Dust2 16:13, Vertigo 16:9)

Miała być trudna grupa, tymczasem OG bez swojej największej gwiazdy – mantuu – na BLAŚCIE radzi sobie znakomicie. Ekipa Macieja “F1KU” Miklasa pokonała ENCE w meczu wygranych i tym samym zajęła 1. miejsce w grupie B. OG dzięki temu awansowało bezpośrednio do półfinału rozgrywek.

Jak przebiegało starcie z ENCE? Jednostronnie. W pojedynku Polaków nieoczekiwanie najlepszym był F1KU, który dał popis gry na obu mapach. Najpierw na Duście2 ugrał chociażby jedną bardzo trudną sytuację, czyli clutcha 1vs3 posiadając zaledwie 11 HP. Potem na Vertigo radził sobie jeszcze lepiej. OG tak naprawdę cały czas kontrolowało spotkanie, a największe problemy pojawiły się przy wyniku 13:13 na dd2. Poza tą jedną chwilą oglądaliśmy raczej jednostronny pojedynek, w którym to OG narzuca tempo.

ENCE zostało przykryte przez jednego zawodnika – degstera. Były gracz Spirit mocno pracuje na transfer do Europy, o czym sam wspominał. Rosjanin zagrał świetnie, był dziś najlepszy na serwerze, zdobywając łącznie 48 fragów na dwóch mapach i osiągając rating 1.39. Nikt nawet nie był blisko Gasanova. Jak zagrali hades i dycha? Miśkiewicz był liderem swojej drużyny i jej jedynym pozytywnym punktem. Dycha z kolei z ratingiem 0.82 zagrał poniżej oczekiwań.

Faza grupowa zakończyła się, a sytuacja wygląda obecnie tak:

Grupa A Grupa B
1. G2 2-0 1. OG 2-0
2. FaZe 1-1 2. ENCE 1-1
3. Vitality 1-1 3. Natus Vincere 1-1
4. paiN 0-2 4. BIG 0-2

Play-offy zaś wyglądają tak:

 • Ćwierćfinały (Piątek):
  • 20:00 Vitality – ENCE
  • 16:30 FaZe – Natus Vincere
 • Półfinały (Sobota):
  • 20:00 G2 – Vitality/ENCE
  • 16:30 OG – FaZe/Natus Vincere