Respawn.pl

OG nie dało rady FaZe i nie zagra na Majorze

Autor: Krzysztof Sarna

Po dniu przerwy wróciliśmy do rywalizacji na Intel Extreme Masters Fall. Dziś toczyły się spotkania o dziewiąte miejsce, jednak OG Esports nie sprostało FaZe Clanowi. Przez to Mateusz “mantuu” Wilczewski i jego koledzy powalczą o jedenaste miejsce, a także nie zagrają na PGL Majorze w Sztokholmie.

Trzeba jednak oddać, że dzisiejsze spotkania w ramach IEM Fall raczej nikogo nie zawiodły pod względem tego, co się w nich działo. Mieliśmy dziś styczność z dogrywkami, wielkimi powrotami czy pełnymi seriami. Jednak nadal boli fakt, że OG Esports wraz z mantuu na przestrzeni całego turnieju po prostu zawiodło.

OG przegrało dziś z FaZe. Pierwszą areną tego pojedynku był Ancient, którego podyktowali Olof “olofeister” Kajbjer i jego koledzy. Jak się później okazało – był to dobry wybór, wszak siódma siła świata triumfowała na tej mapie wynikiem 16:10. Najwięcej jednak trzeba powiedzieć o Inferno, ponieważ to, co działo się na tej lokacji przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Organizacja z Danii została totalnie zdominowana na przestrzeni całej lokacji, czego dowodem był rezultat 5:14 dla FaZe. Kiedy wszyscy już myśleli, że to koniec tego starcia i zaczęli wyłączać transmisję OG doprowadziło do wyrównania, a w konsekwencji do zwycięstwa w regulaminowym czasie gry. Ostateczną lokacją był Mirage, ale ten był kontrolowany przez podopiecznych Roberta “RobbaNa” Dahlströma od samego początku do końca. Polak i spółka nie byli w stanie dojść do głosu i ulegli 4:16.

Natomiast w drugim starciu premiowanym finałem o dziewiąte miejsce BIG wygrało z Heroic. Już na dzień dobry na Nuke’u byliśmy świadkami dogrywki. Organizacja z Niemiec jednak na własne życzenie doprowadziła do nerwówki w końcówce, ponieważ miała trzy oczka zaliczki (14:11) i była nawet o krok od porażki, ale przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść w ‘doliczonym’ czasie gry. Na Vertigo wszystko rozstrzygnęło się względnie szybko i BIG zagra o dziewiątą pozycję. 

Wszystko rozwiąże się już jutro, w środę, 6 października. O godzinie 17:00 wystartuje pojedynek o dziewiąte miejsce na IEM Fall, w którym FaZe Clan spotka się z BIG. Równocześnie toczyć się będzie pojedynek o jedenastą lokatę z udziałem OG Esports i Heroic.

Wtorkowe wyniki Intel Extreme Masters Fall prezentują się następująco:

OG Esports 1:2 FaZe Clan – Ancient 10:16, Inferno 16:14, Mirage 4:16

Heroic 0:2 BIG – Nuke 17:19, Vertigo 9:16