Respawn.pl

OG otwiera nowy projekt – to akademia

Autor: Aleksander Kurcoń

OG Academy – to nowa akademia na esportowej mapie CS:GO. Kolejna organizacja otwiera się na młode talenty, a tym samym dołącza do WePlay Academy League Season 4.

OG Academy posiada już kompletny skład. Drużyna jest ciekawa, bo można powiedzieć o lekkiej egzotyce wśród graczy. Jest to bowiem mieszanka Bułgarów, Rumuna, Kosowianina i Luksemburczyka. Trzeba przyznać, że nie są to nacje, no może poza Bułgarami, które w pierwszej kolejności kojarzą się z CSem.

Kogo faktycznie zatrudniło OG? Główną gwiazdą jest Max “Marix” Kugener. 18-latek był związany przez chwilę ze Sprout, ale odszedł z drużyny w maju po porażce na turnieju RMR. Najwyższym ratingiem spośród całej piątki może pochwalić się Arbnor “Dementor” Pacolli – Kosowianin, który w 2022 wygrał mistrzostwa Szwajcarii wraz z Luasanne SE.

Do tego dochodzą Bułgarzy. Kibice mogą kojarzyć Blagoię “oxygeN” Dimitrova, który w 2021 roku zaliczył epizod w SKADE. Mniej popularni są Alexandru “s0und” Stefan i Kaloyan “shaiK” Borisov. Pierwszy grał dla allStars, drugi był związany z FATE. Trzeba przyznać, że OG poszukało dosyć głęboko, montując ten skład. Pieczę nad drużyną będzie miał Christian “crisby” Schmitt – do niedawna aktywny gracz. Niemiec przyznał, że testy do akademii trwały od lutego, przesiano ponad 400 graczy.

Drużyna zaliczyła udany debiut. Miało to miejsce w rozgrywkach WePlay Academy League Season 4, w których pokonała na start Eternal Fire Academy 16:7. Prawdziwe wyzwanie nadejdzie 29 maja, kiedy OG Academy zmierzy się z najlepszą akademią świata – MOUZ NXT.

Skład OG Academy:

  • mini flag icon of Luxembourg Max “Marix” Kugener
  • mini flag icon of Kosovo Arbnor “Dementor” Pacolli
  • mini flag icon of Bulgaria Blagoi “oxygeN” Dimitrov
  • mini flag icon of Bulgaria Kaloyan “shaiK” Borisov
  • mini flag icon of Romania Alexandru “s0und” Stefan
  • mini flag icon of Germany Christian “crisby” Schmitt – trener