Respawn.pl

OG wzmacnia struktury akademii CS:GO! Na pokładzie nowy trener

Autor: Marcin Kapusta

OG Esports rozpoczęło budowę akademii CS:GO od zatrudnienia trenera, który będzie odpowiadał za stworzenie fundamentów!

Rozwój talentów zawsze był dla mnie priorytetem w każdym projekcie. Doskonale w OG zdawaliśmy sobie sprawę, że rozwiązania w kwestii rozwoju w sportach tradycyjnych zostały zaadaptowane do świata esportu. Szczególny trend obserwowaliśmy ostatnio w Counter-Strike’u, jak wiele młodych zawodników zostało wyłonionych na drodze różnych systemów treningowych. To ekscytujący czas do następnego pokolenia graczy i mamy nadzieję, że będziemy dla nich miejscem docelowym.” – oświadczył w lutym Head of Esports w OG, Mike Schwartz, zapowiadając tym samym stworzenie akademii CS:GO.

Po dwóch miesiącach ciszy w końcu zostaliśmy poinformowani o stanie tego przedsięwzięcia. Duńska organizacja zatrudniła trenera, który będzie odpowiadał za budowę zespołu od podstaw i kształtowanie niedoświadczonych graczy. Stanowisko to objął niemiecki weteran, Christian “crisby” Schmitt. 33-latek na scenie esportowej figuruje od 2009 roku, a w trakcie swojej długiej kariery reprezentował mousesports, PENTA Sports czy też ALTERNATE aTTaX. Pod banderą tych marek sięgnął po wiele osiągnięć, wygrywając m.in. Gamdom Premier oraz kilka krajowych mistrzostw. W styczniu bieżącego roku postanowił spróbować sił jako trener i zasilił sztab szkoleniowy amerykańskiej organizacji Strife Esports. Podczas tego krótkiego epizodu poprowadził swoich podopiecznych do triumfu w szesnastej odsłonie Fragadelphi.

Przede wszystkim jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny, że dostałem możliwość pracy dla tak światowej klasy organizacji przy projekcie akademii, który ma zapewnić przyszłość profesjonalnym zawodnikom. Chciałbym również podziękować Strife za danie mi szansy pracy w roli głównego trenera. Choć było to moje doświadczenie na tym stanowisku, zdobyłem wiedzę, która, jak wierzę, pomoże mi stworzyć fundamenty w moim nowym domu, jakim jest OG.” – skomentował crisby.

“Mamy wstępnie 50 kandydatów”

Dwa miesiące temu ogłosiliśmy projekt akademii i od tego czasu głównym celem było znalezienie odpowiedniej osoby, która poprowadzi to przedsięwzięcie. Wierzę, że dziesięcioletnie doświadczenie Christiana, zarówno w roli zawodnika, jak i trenera, wniesie do drużyny silną mentalność i stabilną strukturę rozwoju. Jestem wdzięczny, że Christian dołączył do naszego zespołu i z niecierpliwością czekam na rozwój kolejnej generacji młodych talentów w CS-owym ekosystemie.” – oznajmił Head of Esports w OG, Mike Schwartz.

Crisby przy budowie akademii będzie współpracował z Casperem “ruggahem” Due (trenerem głównej dywizji CS:GO), Alexandrem “kakafu” Szymanczykiem (analitykiem CS:GO) oraz Vladyslavą Zakhliebiną (menadżerką OG). Wszyscy wyżej wymienieni opracują optymalny system treningowy i wybiorą ostateczną piątkę, która otrzyma angaż w młodocianym kolektywie.

Ponadto organizacja za pośrednictwem Twittera poinformowała, że wstępnie wybrała 50 kandydatów z ponad 400, którzy zgłosili się na rekrutacje.