Respawn.pl

OG z F1KU po szalonym meczu pokonuje MOUZ w fazie grupowej IEM Katowice 2023!

Autor: Maks Bartosik
F1ku

Zakończył się pierwszy dzień fazy grupowej IEM Katowice 2023. Na koniec dnia swoje mecze rozgrywali zawodnicy OG, którzy mierzyli się z MOUZ oraz Team Liquid, którzy podejmowali IHC.

Za nami komplet meczów pierwszego dnia fazy grupowej IEM Katowice 2023. Do grona zespołów które rozpoczęły drugi etap katowickiego turniejów od zwycięstwa dołączyły ekipy OG oraz Team Liquid.

OG wygrywa po niezwykle ciężkim meczu

OG swój mecz rozpoczęło od porażki na Inferno, które sami wybrali. Formacja dowodzona przez nexe problemy miała przede wszystkim w defensywie, w której zdobyli zaledwie trzy punkty, co przełożyło się na wynik końcowy 9:16.

Drugą mapą był Overpass, na którym OG radziło już sobie o wiele lepiej, chociaż początek nie był łatwy. F1ku i spółka wyszli obronną ręką z wyniku 0:5 i zgarnęli mapę rywala wygrywając 16:12.

Prawdziwy rollercoaster emocji czekał nas na trzeciej mapie, którą był Mirage. Tak samo jak na Overpassie, OG rozpoczęło go słabo i ponownie na start przegrali pięć rund. Sytuacja nie poprawiała się aż do końcówki pierwszej części mapy, gdy MOUZ prowadziło już 9:3. OG zgarnęło trzy ostatnie rundy i powróciło do gry o pierwszą wygraną w fazie grupowej IEM Katowice 2023.

Po zmianie stron obraz gry stał się o wiele bardziej wyrównany i okazało się, że trzydzieści rund to za mało by wyłonić zwycięzcę i potrzebna będzie dogrywka. W tej lepsi okazali się podopieczni ruggaha, którzy wygrali 22:19 i to właśnie F1ku i spółka wygrali całe spotkanie 2:1.

Liquid ogrywa IHC

W równolegle rozgrywanym meczu Team Liquid mimo małych problemów na pierwszej mapie, rozprawił się z IHC wygrywając 2:0.