Respawn.pl

OG rozpoczyna łatanie luk! Na pokładzie wychowanek MOUZ

Autor: Marcin Kapusta

Co w zespole Macieja “F1KU” Miklasa piszczy? To pytanie mogliśmy zadawać przez ostatni miesiąc, w którym panowała cisza. Dziś OG rozpoczęło łatanie luk kadrowych! 

Ostatni miesiąc minął pod znakiem ciszy. Od momentu przesunięcia na rezerwę Diona “FASHRA” Derksena pod koniec listopada, na kanałach OG Esports nie pojawiały się informacje na temat przyszłości dywizji Counter-Strike’a. Dziś ta cisza medialna została przerwana, wszak duńska organizacja rozpoczęła proces kompletowania składu. I po raz kolejny postawiła na młodego adepta angażując 20-letniego Brama “Nexiusa” Campana. Tym samym pozostał tylko jeden wolny fotel do obsadzenia.

W OG jesteśmy zaangażowani w rozwijaniu młodych talentów na przyszłe supergwiazdy. Dziś z przyjemnością ogłaszamy zakontraktowanie nowej wschodzącej gwiazdy z Belgii. Witamy w rodzinie Nexius” – zakomunikowali przedstawiciele OG za pośrednictwem platformy X.Jestem bardzo podekscytowany rozpoczęciem nowego rozdziału w moim życiu i pokazaniu swoich umiejętności” – stwierdził z kolei Nexius.

OG werbuje wychowanka MOUZ

Nexius jest stosunkowo nową twarzą  na scenie Counter-Strike’a, wszak swoje pierwsze kroki stawiał w 2020 roku. Pierwsze dwa lata występował na rodzimym podwórku, reprezentując LowLandLions oraz EC Brugge. Na międzynarodowe wypłynął we wrześniu 220, gdy dołączył do akademii MOUZ. Pod banderą młodzieżowej drużyny niemieckiej organizacji zdołał zwyciężyć piątą odsłonę CCT North Europe Series, a miesiąc temu wspomógł główny zespół podczas IEM Sydney 2023, awaryjnie wchodząc w buty niedysponowanego Jimiego “Jimpphata” Salo. W australijskich zmaganiach Myszy dotarły do półfinału, a sam Nexius wypracował rating na poziomie 0.93.

Aktualny skład OG wygląda następująco:

  • Germany Nils “k1to” Gruhne
  • Romania Iulian “regali” Harjau
  • Poland Maciej “F1KU” Miklas
  • Belgium Bram “Nexius” Campana
  • Denmark Casper “ruggah” Due (trener)