Respawn.pl

Ogromna afera z udziałem zawodnika Fnatic!

Autor: Maks Bartosik

Takiej afery w świecie esportu nie było już dawno. Jeden z zawodników akademii Fnatic w League Of Legends zalogował się na złe konto, w efekcie ujawniając coś, czego zdecydowanie nie chciał ujawniać.

O tym, że profesjonalni esportowcy mają również swoje poboczne konta w grach, wiadomo nie od dziś. Sytuacje z pomyleniem kont na które się logujemy też nie są niczym nowym. Jednak tego co przytrafiło się zawodnikowi akademii Fnatic w LOL, nikt się nie spodziewał.

Gracz o nicku Reptile, który na codzień reprezentuje barwy akademii brytyjskiej organizacji w League Of Legends, podczas transmisji w serwisie Twitch, przypadkowo zalogował się na swoje drugie konto. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że można było zobaczyć jego nick w grze. A brzmiał on następująco: przywódca III Rzeszy 119″. To już samo w sobie jest skandaliczne, a trzeba zaznaczyć jeszcze, że Reptile jest z pochodzenia Niemcem. Gdy zawodnik Fnatic zorientował się, co się właśnie stało, zdołał tylko powiedzieć “O- o kur*a. To złe konto. O, do diabła, nie”.

Jest jednak szansa, że Reptile wybroni się z tego. Jeden z użytkowników Twittera przyznał się, że to on zalogował się na konto zawodnika Fnatic i zmienił mu nazwę, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, jakie to może nieść.

Aktualizacja:

Reptile jednak się już nie wybroni. Fnatic opublikowało komunikat, w którym informuje o zerwaniu kontraktu z zawodnikiem ze względu na zdecydowanie niereprezentowanie wartości, które wyznaje organizacja.