Respawn.pl

Ogromne roszady w Spirit! W składzie pozostało tylko dwóch graczy

Autor: Marcin Kapusta

Team Spirit rozpoczęło restrukturyzację swojej dywizji CS:GO. W wyjściowej piątce posadę zachowało jedynie dwóch graczy!

Po czteromiesięcznej passie porażek na arenie międzynarodowej, w obozie Spirit doszło do pożegnań.  Za burtą znalazło się aż trzech zawodników – Robert “Patsi” Isjanow, Paweł “s1ren” Oglobin oraz Igor “w0nderful” Zhdanow. Nowy kolektyw będzie budowany Leonida “choppera” Wishnjakowa i Borisa “magixxa” Worobjewa, czyli członków z najdłuższym stażem w organizacji.

Wychowankowie Spirit na uboczu

Nie ulega wątpliwości, że zarówno s1ren i Patsi to wychowankowie Spirit. Początkowo obydwaj występowali w akademii, ale na początku lutego 2022 roku otrzymali angaż w nominalnym zespole. Utożsamiając się z rosyjsko-serbskim klubem, sensacyjnie dotarli do półfinału antwerpskiego Majora, pozostawiając w pokonanym polu m.in. Heroic, Imperial eSports, Astralis czy FURIĘ. Z kolei w0nderful dołączył cztery miesiące później, wchodząc w buty Abdula “degstera” Gasanowa. Pod banderą Spirit Ukrainiec zwyciężył FiReLEAGUE 2022 Global Finals oraz awansował do ćwierćfinału Majora IEM Rio 2022, gdzie lepsi okazali się późniejsi wicemistrzowie z Heroic.

To koniec mojej przygody z Teamem Sprout. Przede wszystkim chciałbym podziękować całej organizacji i personelem, z którym współpracowałem. Szczególne podziękowania kieruję do moich teammatów – choppera, magixxa, w0nderfulla, s1rena oraz trenera. To była niesamowita część mojego życia, o której nigdy nie zapomnę. Wkrótce rozpocznę nowy rozdział i mam nadzieję, że wszyscy nadal będziecie mnie wspierać. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, abyście byli dumni.” – oświadczył Patsi, który w momencie pisania artykułu przywdział trykot Teamu Liquid.

Kolejni młodzi gracze z szansą na wykazanie się?

Według źródeł rosyjskiego insidera Władysława “harumiego” Radwilowicza, Spirit po raz kolejny zwerbuje do głównego składu swoich wychowanków z akademii. Posady otrzymać mają Myrosław “zont1x” Płakhotja, Artem “ArtFr0st” Kharitonow oraz zaledwie 16-letni Danił “donk” Kryshkowets.

Jeżeli plotki potwierdzą się, skład Spirit będzie wyglądał następująco:

  • Russia Leonid “chopper” Wishnjakow
  • Russia Boris “magixx” Worobjew
  • Russia Myrosław “zont1x” Płakhotja
  • Russia Artem “ArtFr0st” Kharitonow
  • Russia Danił “donk” Kryshkowets
  • Russia Siergiej “hally” Shawajew (trener)