Respawn.pl

Ogromne roszady w sztabie trenerskim Evil Geniuses! maLek za burtą

Autor: Marcin Kapusta

Po serii fatalnych wyników Evil Geniuses zdecydowało się na całkowitą przebudowę sztabu szkoleniowego dywizji CS:GO!

Na przełomie 2021 i 2022 roku amerykańska organizacja zrestrukturyzowała skład w Counter-Strike’u, kontraktując zwycięski tercet bostońskiego Majora w postaci Jacky’iego “Stewiego2K” Yipa, Williama “RUSHA” Wierzby oraz Timothy’iego “autimatica” Ta. Niemniej nie zdołali oni po raz kolejny zawojować sceny. Ponieśli ogromne blamaże w 15. sezonie ESL Pro League i BLAST Premier Spring Groups, a brak awansu na antwerpski turniej rangi Major przyczynił się do zmian strukturalnych. W ich wyniku z posadą pożegnali się trzej członkowie sztabu szkoleniowego: Damien “maLeK” Marcel (główny trener), Paolo “EVY” Berbudeau (asystent trenera) oraz Juan “Hepa” Borges (analityk).

Evil Geniuses będzie wykonywać niezbędne ruchy w zakresie pomocy naszym graczom, by mogli mierzyć się z najlepszymi drużynami CS:GO na największych turniejach i scenach. Nie jest tajemnicą, że od początku roku wyniki nie spełniają pokładanych oczekiwań. Z tego powodu podjęliśmy trudną decyzję o zakończeniu współpracy z Damienem “maLeK-iem” Marcelem, który pełnił rolę głównego trenera. Otrzymał od nas pozwolenie na rozpoczęcie poszukiwań nowych możliwości w dalszej karierze. Rozstaliśmy się również z asystentem trenera Paolo “EVY-m” Berbudeau i analitykiem Juanem “Hepą” Borgesem. Dziękujemy im za ciężką pracę, jaką wykonali podczas pobytu w Evil Geniuses. Jesteśmy podekscytowani tym, że możemy stworzyć nowy sztab szkoleniowy, który będzie zgodny z celami i systemem gry Evil Geniuses oraz będzie w stanie wydobyć z tego zespołu to, co najlepsze.” – zakomunikowali przedstawiciele amerykańskiej organizacji w mediach społecznościowych.

Francuski trener, który przez ponad trzy lata odpowiadał za wyniki G2 Esports, związał się z Evil Geniuses pod koniec grudnia 2021 roku. Otrzymał on misję budowy nowego kolektywu w oparciu o amerykański rynek. Projekt okazał się jednak wielkim niewypałem, a obie strony zakończyły współpracę po zaledwie pięciu miesiącach. Jeszcze krócej trwała przygoda Juana “Hepy” Borgesa, który pełnił rolę analityka składu CS:GO Evil Geniuses przez nieco ponad trzy miesiące.

Jak zapowiada się przyszłość “Złych Geniuszy”?

Przedstawiciele zaatlantyckiego giganta esportowego wierzą, że zbudowanie nowego sztabu trenerskiego pozytywnie odbije się na zespole i nada mu wiatru w żagle. Czy tak się stanie? Raczej nie, ponieważ zawodnicy wyglądają na zmęczonych profesjonalnym graniem i być może cierpią na wypalenie zawodowe. Należy jednak pamiętać, że Jake “Stewie2K” Yip i spółka przynajmniej przez jakiś czas będą rywalizować w prestiżowych eventach, wszak posiadają umowy partnerskie m.in. z BLASTEM. Z kolei dziś otrzymali bezpośrednie zaproszenie do Pinnacle Cup Championship 2022. Turniej ten odbędzie się 8-11 czerwca w szwedzkim mieście Lund, a jego pula nagród wyniesie ćwierć miliona dolarów.

Warto także wspomnieć o ostatnich plotkach krążących w kuluarach. Według doniesień portalu Dust2.us, organizacja Evil Geniuses chce zatrudnić dwa nowe zespoły w CS:GO (Carpe Diem i Party Astronauts), które miałyby figurować pod szyldem akademii. Ruch ten ma za zadanie zapewnić stabilny rozwój struktur EG w wizji długoterminowej. Nasuwa się jednak jedno zasadnicze pytanie – po co kontraktować aż dwa akademie, skoro główny skład boryka się z ogromem problemów?

Skład Evil Geniuses wygląda następująco:

  • Stany Zjednoczone USA Jake “Stewie2K” Yip
  • Stany Zjednoczone USA William “RUSH” Wierzba
  • Stany Zjednoczone USA Timothy “autimatic” Ta
  • Stany Zjednoczone USA Vincent “Brehze” Cayonte
  • Bulgaria Cvetelin “CeRq” Dimitrov