Respawn.pl

Ogromne straty właściciela m.in. MAD Lions za 2021 rok

Autor: Aleksander Kurcoń

OverActive Media – kanadyjska firma będąca właścicielem kilku esportowych marek – opublikowała wyniki finansowe za 2021 rok. Raport nie napawa optymizmem. Strata wynosiła bowiem ponad 15 milionów dolarów.

Czym jest OverActive Media? To przedsiębiorstwo, które posiada sloty w esportowych ligach Activision Blizzard w takich grach jak Call of Duty i Overwatch. Ponadto OverActive Media posiada slota w rozgrywkach League of Legends – LEC. Firma jest właścicielem takich drużyn jak Toronto Ultra, Toronto Defiant, ale także LoLowej dywizji MAD Lions. Dodatkowo Lwy chcą wkrótce otworzyć Valorantową dywizję. Oprócz wcześniej wymienionych inicjatyw, OverActive Media działa równie aktywnie na innych płaszczyznach biznesowych w esporcie. Ciekawą inwestycją jest budowa esportowego budynku na 7 tysięcy miejsc w Toronto.

Przejdźmy jednak do wyników finansowych. Okazuje się, że Kanadyjczycy w 2021 roku stracili aż 15,4 miliona dolarów. Tak duża strata powstała mimo zwiększenia przychodów, które w 2021 roku wyniosły 11,3 miliona dolarów. Był to wzrost o 69% w stosunku do 2020 roku. OverActive Media podało, że wzrost straty netto jest częściowo spowodowany wznowieniem “pewnych płatności związanych z naszymi zobowiązaniami franczyzowymi” po ich odroczeniu rok wcześniej.