Respawn.pl

Olbrzymi awans GamerLegion w rankingu HLTV! Trzech Polaków z awansem do TOP10

Autor: Krzysztof Sarna

Z pewnością wiele osób wyczekiwało najnowszej aktualizacji światowego rankingu HLTV. W końcu po skończonym Majorze można się spodziewać wielu zmian i nie inaczej było w tym przypadku. Szczególnie powinni ucieszyć się fani z Polski, ponieważ do najlepszej dziesiątki awansowało dwóch Polaków. GamerLegion zaliczyło wielki awans.

Poza wielkim awansem GamerLegion skupiać się również będziemy na wejściu Monte i Apeks do zaszczytnego grona TOP10. Jeśli chodzi natomiast o czołową część najlepszych dziesięciu zespołów świata, to wszystko zostało po staremu, a do rotacji doszło dopiero w końcówce. 

W końcówce, bo od siódmego miejsca. GamerLegion zawitało właśnie na tę pozycję i zarazem poszło wzwyż o piętnaście lokat. Na ósmą pozycję spadł Team Liquid, podczas gdy Apeks awansowało o dziesięć posad i jest aktualnie dziewiątą siłę świata. Trzeba przyznać, że podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego, jak i sam szkoleniowiec wykonali kawał dobrej roboty na Majorze w Paryżu. Wszystko domyka Monte, które awansowało o trzy pozycje. Z najlepszej dziesiątki natomiast wypadło ENCE, FURIA oraz Ninjas in Pyjamas.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Team Vitality
 2. Heroic
 3. FaZe Clan
 4. Natus Vincere
 5. Cloud9
 6. G2 Esports
 7. GamerLegion (+15)
 8. Team Liquid (-1)
 9. Apeks (+10)
 10. Monte (+3)

CZYTAJ TAKŻE: ZywOo z nagrodą BLAST.tv Paris Major!

Jeśli natomiast chodzi o Rodzime drużyny, to 9INE w perspektywie drugiego już tygodnia oddala się od TOP15, aniżeli przybliża. Krzysztof “Goofy” Górski i jego kompani spadli na 21. usytuowanie. Let us cook zachowało swoją pozycję, podczas gdy Anonymo Esports i PGE Turów Zgorzelec awansowało odpowiednio o jedenaście i trzy jednostki. Ignis Serpens minimalnie, bo o dwa położenia zleciało Ignis Serpens, a Illuminar Gaming awansowało do TOP100 i jednocześnie zamyka to grono, jeśli chodzi o polskie ekipy. Ostatnim spadkowiczem przedostatniego notowania w maju okazało się AGO Esports, które poszło w dół o dziesięć miejsc i jest na 103. Singularity, Team ESCA Gaming, NAVI Javelins oraz yologang mogą pochwalić się całkiem pokaźnymi awansami.

Najlepsza jedenastka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 21. 9INE (-3)
 • 72. Let us cook
 • 79. Anonymo (+11)
 • 80. PGE Turów Zgorzelec (+3)
 • 82. Ignis Serpens (-2)
 • 95. Illuminar Gaming (+8)
 • 103. AGO Esports (-10)
 • 140. Singularity (+13)
 • 144. Team ESCA Gaming (+11)
 • 170. NAVI Javelins (+7)
 • 176. yologang420 (+10)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 29 maja.