Respawn.pl

Strona główna » Olbrzymie przetasowania w rankingu HLTV! Outisders liderem, na podium nowe ekipy

Olbrzymie przetasowania w rankingu HLTV! Outisders liderem, na podium nowe ekipy

Autor: Krzysztof Sarna

Intel Extreme Masters Rio Major za nami, a to nie oznacza niczego innego, jak wielkich zmian w światowym rankingu HLTV. Nikogo specjalnie nie powinien zdziwić fakt, że Outsiders zostało liderem tego zestawienia. Także całe podium uległo zmianie. W skrócie – dzieje się!

Trzeba rozpocząć oczywiście od tego, że miniony Major w Rio de Janeiro był jednym wielkim zaskoczeniem. Świetnie zobrazowały nam to dwie ostatnie fazy, w której co chwila byliśmy świadkami niespodzianek. Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy wspieranej przez Valve najprawdopodobniej mało kto typowałby, że to właśnie Outisders zostanie mistrzem, a FaZe Clan wykręci bilans 0-3. W rzeczywistości tak się jednak stało. Warto zatem przyjrzeć się jak IEM Rio przełożyło się na światowy ranking HLTV.

CZYTAJ TAKŻE: Wiemy z kim zmierzy się Zony na HIGH League 5! To streamerska walka

O najlepszej dziesiątce świata można mówić i mówić. Oczywiście należy zacząć od tego, że Outisders dzięki wygraniu turnieju wspieranego przez Valve objęło fotel lidera, awansując z szóstej pozycji. Największy awans zaliczyło jednak Heroic, które poszło do góry aż o osiem miejsc, na drugie. Czy jest się czemu dziwić? Oczywiście, że nie, wszak Duńczycy są przecież wicemistrzami minionego IEM-a. Na najniższym stopniu podium mamy Cloud9, które wzbiło się o dwie lokaty. Natus Vincere jest jedynym zespołem, który utrzymał miejsce sprzed tygodnia.

Korzystne wyniki na wspomnianym turnieju osiągnięte przez FURIĘ i MOUZ także poskutkowały dodatnim notowaniem, są to aktualnie piąta i szósta siła świata. Team Vitality, FaZe Clan i Team Liquid najbardziej to wszystko odczuły, ale przyczyn trzeba także szukać w słabych wynikach na Majorze. Dziesiątą formacją jest Team Spirit, który jednocześnie zawitał do tego grona.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Outsiders (+5)
 2. Heroic (+8)
 3. Cloud9 (+2)
 4. Natus Vincere
 5. FURIA (+3)
 6. MOUZ (+1)
 7. Team Vitality (-6)
 8. FaZe Clan (-6)
 9. Team Liquid (-6)
 10. Team Spirit (+2)

W ubiegły poniedziałek nie informowaliśmy o aktualizacji rankingu HLTV, dlatego też przy nazwach polskich formacji tym razem brakuje informacji o tym, ile awansowały bądź spadły poszczególne drużyny. 9INE jednak nadal jest blisko najlepszej trzydziestki świata. Grzegorza “SZPERO” Dziamałka i jego kolegów dzieli tylko sześć lokat. W TOP100 z kolei jest pięć polskich drużyn. Listę dwunastu najlepszych polskich formacji zamyka NAVI Javelins na 244. posadzie.

Najlepsza dwunastka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 36. 9INE
 • 51. Illuminar Gaming
 • 59. HONORIS
 • 60. Permitta
 • 70. AGO
 • 107. UNGENTIUM
 • 111. los kogutos
 • 113. MAD DOG’S PACT
 • 127. Anonymo Esports
 • 143. AVEZ
 • 188. ThunderFlash
 • 244. NAVI Javelins

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 21 listopada.