Respawn.pl

Operation: Kinguin #2 – Drugi sezon, większe emocje, olbrzymia nagroda

Autor: Sergiusz Lelakowski

Kojarzycie cały szum medialny powstały po ogłoszeniu pierwszego sezonu Operation: Kinguin? Dokładnie, my też nie. Tym razem sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej, aż 20,000$ wyłożone z rąk jednego z największych sklepów internetowych stawia całą sytuację w zupełnie innym świetle. Co więc z tego wyniknie? Przekonamy się już niedługo!

Poprzednia odsłona wydarzenia z pulą nagród o wartości 2,000$, odbyła się w dniach od 14. do 15. grudnia ubiegłego roku. Zaproszone zostały wtedy cztery drużyny, w tym
Vexed Gaming. Niestety nie udało im się wygrać całego eventu chociaż doszli aż do finału. Po zaciętym pojedynku ulegli Space Soldiers, którzy to zgarnęli większą część nagrody.

Fragtist-Operation-Kinguin-640x300

Druga odsłona wydarzenia prezentuje się już dziesięciokrotnie pokaźniej, ponieważ właśnie tyle razy wzrosła cała pula nagród. Dodatkowo, Kinguin zdecydował się na powiększenie turnieju z 4 do 32 drużyn biorących udział. 28 miejsc zostanie zapełnionych przez indywidualnie wystosowywane zaproszenia do drużyn z całego świata, a pozostałe cztery będą ogólnodostępne, zajmowane przez zwycięzców uprzednio organizowanych kwalifikacji online. Taki wzrost, w tak krótkim przedziale czasu może nam sugerować, że liga zmierza we wręcz idealnym kierunku. Nic tylko czekać i ostrzyć sobie zęby na kolejne edycje!

Całość rozpocznie się 18. stycznia, a poprzedzona zostanie kwalifikacjami odbywającymi się poprzez stronę CEVO. Drużyny, do pierwszej tury zapisów, mogą zgłaszać się już teraz. Druga natomiast, w której weźmie udział osiem wybranych drużyn, przewidziana została na dni od 13. do 15. stycznia. Zwycięzca otwartych, jak i trójka najlepszych drużyn
z kwalifikacji zamkniętych, zostanie zaproszony do głównego turnieju gdzie powalczy o tę niesamowitą pulę nagród.

Turniej odbędzie się wedle standardowych ustawień: Dwie grupy, w których panować będzie drabinka pojedynczej eliminacji. Nie pozostaje nic, tylko wyczekiwanie spotkań!