Respawn.pl

OpTic Gaming z G2 Esports w finale Northern Arena 2016

Autor: Sergiusz Lelakowski

Northern Arena 2016 przeszła w decydującą fazę. W sobotnich półfinałach swoje spotkania wygrali gracze OpTic Gaming oraz G2 Esports i to oni zmierzą się w finale o główną nagrodę – 50 000 dolarów.

 

Pierwszym półfinałem były derby Francji, czyli jeden ze szlagierów “ceesowego” świata. Na overpassie wybranym przez G2 doszło do bardzo zaciętego pojedynku. Obie drużyny wygrały połowy po stronie atakującej wynikiem 11:4, dlatego o losach mapy zdecydowały dogrywki. W nich lepsi okazali się “shox” i spółka. Na nuke emocji było już mniej, gdyż im rezultat był w coraz bardziej zaawansowanej fazie, tym EnVyUs coraz więcej traciło do oponenta. Ostatecznie “Happy” wraz z kolegami zdobyli na swoim “picku” tylko 9 punktów, żegnając się tym samym z turniejem.

G2 Esports – Team EnVyUs 2:0 (22:18 – overpass, 16:9 – nuke)

W drugim półfinale naprzeciw siebie stanęli zawodnicy OpTic Gaming oraz Heroic. Prowadzenie w rywalizacji objął zespół z regionu NA, wygrywając cache 16:10. Skandynawowie postawili się jednak przeciwnikom, dość gładko pokonując ich na mirage (16:8). Drugiego finalistę musiał wyłonić zatem cobblestone, który został zdominowany przez zawodników OpTic, dzięki czemu to właśnie oni powalczą o zwycięstwo całego turnieju.

OpTic Gaming – Heroic 2:1 (16:10 – cache, 8:16 – mirage, 16:4 – cobblestone)

Wielki finał odbędzie się o godzinie 2:30 w poniedziałek czasu polskiego. Zwycięzca zgarnie 50 000 dolarów.