Respawn.pl

Strona główna » OpTic Gaming zwycięża ELEAGUE Season 2

OpTic Gaming zwycięża ELEAGUE Season 2

Autor: Sergiusz Lelakowski

Takiego zakończenia drugiego sezonu ELEAGUE nie spodziewał się nikt. OpTic Gaming w finale pokonało Astralis wynikiem 2:1 i zdobyło trofeum w jednym z największych turniejów tego roku.

 

OpTic Gaming zaskakiwało już od pierwszego meczu po przyjechaniu do Atlanty. Amerykanie najpierw rozprawili się z mousesports w ćwierćfinale, a dzień później w meczu z FaZe Clan nie dali żadnych szans europejskiej drużynie, czym zagwarantowali sobie awans do wielkiego finału.

Po drugiej stronie barykady Astralis miało trochę więcej problemów w play-offach. Ćwierćfinał z Ninjas in Pyjamas zaczął się od Cobblestone’a przez drużynę Patrika “f0resta” Lindberga. Duńczycy odpowiedzieli zwycięsko na Trainie i Overpassie. Te same mapy zostały rozegrane w półfinale z SK Gaming, gdzie ponownie Nicolai “dev1ce” Reedtz i spółka nie mieli problemu z ich wygraniem.

OpTic Gaming – Astralis 2:1 (Train 9:16, Cobblestone 16:6, Overpass 16:11)

Wielki finał zaczął się od Traina – oczywiście wybranego przez Astralis, które na tym turnieju nie przegrało go ani razu. Jako terrorystom udało im się doprowadzić do wyniku 11:4. Kolejna pistoletówka również wpadła na konto Duńczyków, co nie dawało już żadnych szans graczom OpTic Gaming. Mapa skończyła się wynikiem 9:16.

Cobblestone, wybrany przez drużynę Tarika “tarika” Celika, już od pierwszej rundy sprzyjał Amerykanom. Wygrana pistoletówka jak i pierwszy full obu drużyn szybko przerodziły się w niemałą dominację, która zaowocowała wynikiem 11:1. Astralis pod koniec połówki CT zaczęło odrabiać straty i wygrało ostatnie trzy rundy. To jednak nie dawało im szans na ugranie drugiej mapy, która wpadła na konto OpTic Gaming wraz z wynikiem 16:6.

Spotkanie musiało rozstrzygnąć się na Overpassie, gdzie gracze Astralis zaczynali po stronie CT. Tu obie drużyny grały całkiem wyrównanie do końca połówki, po której wynik wskazywał 8:7 z niewielką przewagą graczy OpTic Gaming. Po zmianie stron ich przewaga znacznie urosła, a do match pointu doprowadzili przy wyniku 15:8. Mimo początkowych trudności Amerykanie wygrali trzecią mapę 16:11, tym samym zajmując pierwsze miejsce w ELEAGUE Season 2.

ELEAGUE Season 2 – klasyfikacja końcowa
MiejsceDrużynaNagroda
1.[flag ca]OpTic Gaming[/flag]400 tys. USD
2.[flag dk]Astralis[/flag]140 tys. USD
3-4.[flag br]SK Gaming[/flag][flag eu]FaZe Clan[/flag]60 tys. USD
5-8.[flag dk]Dignitas[/flag][flag pl]Virtus.pro[/flag][flag se]Ninjas in Pyjamas[/flag][flag eu]mousesports[/flag]50 tys. USD
9-12.[flag us]Cloud9[/flag][flag ua]Na’Vi[/flag][flag se]Fnatic[/flag][flag fr]G2 Esports[/flag]30 tys. USD
13-16.[flag fr]EnVyUs[/flag][flag de]Alternate Attax[/flag][flag us]Echo Fox[/flag][flag br]Immortals[/flag]