Respawn.pl

Organizacja Casemiro zaprezentowała nowy skład CS:GO!

Autor: Marcin Kapusta

CaseEsports zaprezentowało skład CS:GO na sezon 2022. Znalazł się w nim wicemistrz Majora, Lucas “steel” Lopes!

Na początku lipca ubiegłego roku cały skład CaseEsports wylądował na ławce rezerwowych. Wtedy też hiszpańska organizacja, założona przez piłkarza Realu Madryt, zniknęła ze sceny CS:GO. Dopiero wczoraj przerwała prawie siedmiomiesięczne milczenie, ogłaszając nowy kolektyw na sezon 2022.

Znaleźli się w nim Rodrigo “RCF” Figueiredo, Arthur “f4stzin” Schmitt, Lucas “steel” Lopes, Lucas “honda” Cano oraz powracający z poprzedniego składu Yan “yepz” Pedretti. RCF i f4stzin to mało rozpoznawalni zawodnicy, którzy mieli okazję współpracować ze sobą pod banderą YeaH! Gaming. Z kolei honda przez siedem miesięcy reprezentował barwy FURII Esports. Rolę prowadzącego objął steel, czyli gracz z największym bagażem doświadczeń. 28-letni weteran posiada naprawdę imponujący dorobek esportowy, wszak w przeszłości figurował chociażby w Luminosity Gaming, Teamie Liquid czy też Immortals. Z tą ostatnią formacją sięgnął nawet po wicemistrzostwo Majora PGL Kraków 2017, ulegając w finale rozpędzonemu Gambit Esports.

Posiadanie całkowicie brazylijskiego zespołu jest bardzo ważne zarówno dla mnie, jak i dla klubu. Chodzi o to, by pamiętać o naszym pochodzeniu. Brazylijski CS zawsze był światową potęgę i jesteśmy bardzo podekscytowani, że zainwestowaliśmy w ten rynek.” – oznajmił w komunikacie prasowym właściciel organizacji, Carlos Henrique Casimiro. “Stawianie na młode talenty jest priorytetem CaseEsports. Brazylia ma wiele utalentowanych graczy i nie chcemy zmarnować ich potencjału, ale jak we wszystkich projektach, musi być jakiś weteran, który pokieruje drużyną.” – kontynuował.

Aktualny skład CaseEsports wygląda następująco:

  • Brazylia Lucas “steel” Lopes
  • Brazylia Lucas “honda” Cano
  • Brazylia Arthur “f4stzin” Schmitt
  • Brazylia Yan “yepz” Pedretti
  • Brazylia Rodrigo “RCF” Figueiredo