Respawn.pl

Strona główna » Organizacje Virtus.pro i Gamibit zdyskwalifikowane – esport nakłada kolejne sankcje

Organizacje Virtus.pro i Gamibit zdyskwalifikowane – esport nakłada kolejne sankcje

Autor: Michał Maćkowski

Coraz więcej sankcji w esporcie nakładanych jest na zespoły z Rosji i Białorusi! Teraz na taki krok zdecydowało się ESL, które oświadczyło, że w ich rozgrywkach udziału nie będą brać zespoły, które mają powiązania z rosyjskim rządem.

Esport wreszcie podejmuje kroki wobec Rosji i Białorusi, które zaatakowały Ukrainę! Decyzję o odsunięciu z rozgrywek Virtus.pro i Gambit podjęło już BLAST. Teraz te same kroki podjęło ESL, które postanowiło również nałożyć sankcje na rosyjskie organizacje.

Jeden z największych organizatorów – ESL nałożyło sankcje na Virtus.pro i Gambit. Obydwa zespoły nie wezmą udziału w najbliższym sezonie ESL Pro League, a organizator już podał, że wszystkie, że organizacje i zawodnicy mające widoczne powiązania z rosyjskim rządem nie będą mogli rozgrywać spotkań w rozgrywkach od ESL. Na ten moment oprócz wcześniej wymienionych ekip organizator nie wyeliminował nikogo innego.

Wspólnie z naszymi partnerami i pracownikami pracujemy obecnie nad działaniami mającymi na celu wsparcie osób dotkniętych obecną tragedią darowiznami na rzecz UNHCR, płatnym urlopem dla pracowników wolontariuszy pomocy humanitarnej oraz płatnym urlopem dla poszkodowanych kolegów. W nadchodzącym ESL Pro League podjęliśmy decyzję, że organizacje mające widoczne powiązania z rosyjskim rządem, w tym osoby lub organizacje objęte domniemanymi lub potwierdzonymi sankcjami UE związanymi z konfliktem, nie będą mogły być reprezentowane (obecnie zidentyfikowaliśmy dwie drużyny – Virtus.pro i Gambit) – czytamy w oficjalnym oświadczeniu 

Organizator dodał także, że gracze nie są winni zaistniałej sytuacji, więc nakładanie sankcji na pojedynczych zawodników nie jest zgodne z duchem esportu. Dlatego gracze Virtus.pro i Gambit będą mogli rywalizować pod neutralną nazwą, bez reprezentowania swojej organizacji.

Co ważne ESL postanowiło zawiesić także wszystkie rozgrywki regionie WNP ze względu na sytuację na Ukrainie. W świecie coraz więcej pojawia się strasznych materiałów, w których gracze z tego kraju muszą brać pauzy lub słyszą wybuchy za oknami.

Co ciekawe Virtus.pro zostało także zdyskwalifikowane z rozgrywek  GAMERS GALAXY: Dota 2 International Series  Dubai 2022 również ze względu na inwazję, jaką Rosja przeprowadza na Ukrainę.