Respawn.pl

oskar dołączy do mousesports?

Autor: Sergiusz Lelakowski

Ostatnio dowiedzieliśmy się o odejściu Tomáša ”oskar” Šťastný’ego z Hellraisers. Powodem było podpisanie kontraktu z inną organizacją.

Wciąż nie mamy pewnej informacji, gdzie wyląduje oskar, jednak jak donosi serwis ESPN, ich źródło podaje, że będzie to mousesports. Zawodnik miałby zastapić ChrisJ’a albo nex’a. Tyle, że obywatel Czech nadal pozostaje na kontrakcie z Hellraisers jako ich streamer, a więc obie organizacje muszą się dogadać.

Jak? Oskar mógłby poczekać do końca września, kiedy wygasa jego kontrakt, jednak przez tak długi okres nieaktywności na scenie CS:GO jego wartość znacznie spadnie. Dlatego bardziej prawdopodobne jest, że zostanie dla mousesports sprzedany.

Zawodnik grał w Hellraisers od października 2015. Od kiedy występował w ich w barwach, zespół brał udział w kwalifikacjach do majorów MLG Columbus 2016 i ESL One Cologne 2016. Niestety w przypadku obu z nich skończyło się zaledwie na eliminacjach offline.

Mousesports wystąpiło na ostatnim majorze, nie przedostali się jednak do playoffów i zajęli miejsca 9-12. Od tamtej pory ostro wzięli się w garść, bo w katowickich kwalifikacjach do ESL One Cologne 2016 zajęli jedno z pierwszych miejsc, pokonując na swojej drodze chociażby G2 Esports.