Respawn.pl

Oskar na wylocie z Mousesports? Byali lub twist potencjalnymi następcami?

Autor: Paweł Wilk

Jedną z drużyn, które zawiodły na FACEIT Major 2018 London, jest Mousesports. Drużyna Chrisa “chrisJa” de Jonga nie zdołała awansować do playoffów, co może już niedługo skończyć się zmianą.

Według Jareka “DeKaya” Lewisa z dbltap.com niemiecka organizacja nie była zadowolona z rezultatu na Majorze, a skutkiem tego będą zmiany w drużynie popularnych Myszek. Nieoficjalnie mówi się, że pierwszym strzelcem do “odstrzału” będzie Tomáš “oskar” Šťastný. Doświadczony snajper od dłuższego czasu prezentuje się słabo, a na jego niekorzyść przemawia fakt, że plotki o rozstaniu z nim pojawiały się jeszcze przed zawodami w Londynie. Tam Mousesports zanotowało trzy porażki i o udział na kolejnym Majorze będzie musiało walczyć na Minorze.

Odejście Czecha wiązać się będzie z tym, że drużyna będzie musiała znaleźć piąty element. Według Lewisa ekipa ma dwa koncepcje. Pierwszą jest angaż Pawła “byaliego” Bieliński, który jeszcze niedawno reprezentował Virtus.pro, ale w tym przypadku problemem może być suma wykupu jego kontraktu z rosyjskiej organizacji. Tańską perspektywą jest Szwed Simon “twist” Eliasson.

W przyszłym tygodniu Mousesports rywalizować będzie na ESL One New York 2018, dlatego raczej nie mamy co spodziewać się zmian w najbliższych dniach. Tam chrisJ i spółka zaczną od spotkania z Fnatic.